Slovenski rokometni prvaki iz Celja so doživeli tretji poraz v najmočnejšem klubskem tekmovanju na stari celini. Po danskem Aalborgu in španski Barceloni so danes v Zlatorogu morali priznati premoč še tekmecem iz francoskega Nantesa. Na dozdajšnjih štirih tekmah v skupini B so premagali nemški Kiel. Foto: www.alesfevzer.com

Nantes, trenutno vodilna ekipa kakovostne francoske lige, ki je v letošnji sezoni že premagal PSG in Kiel, je vodil od prve do zadnje minute, največ za enajst golov.

Gostje so po petih minutah igre vodili za +2 (2:4). Ivan Pešić na vratih Nantesa je bil razpoložen (na koncu je zbral devet obramb), branil je celjski napad. Francozi so to izkoristili za povišanje prednosti (2:6). V 10. minuti igre je prednost gostov znašala pet golov (3:8).

Aleks Vlah je zadel in Gal Gaberšek je branil, nato je Vlah znova zadel za znižanje zaostanka (8:11). A Francozi so z dvema zaporednima goloma znova vodili za pet zadetkov (8:13). Prednost je v 26. minuti znašla +7 (11:18). Prednost so ob slabi celjski obrambi in učinkovitem napadu brez težav ohranjali (13:20).

Na začetku drugega polčasa so Celjani še kljubovali telesno izjemno močnim Francozom in se jim približali na štiri gole (16:20), nato pa počasi začeli izgubljati stik z njimi in v 40. minuti znova zaostali za sedem golov (17:24). V zadnjih 20 minutah so gostitelji močno popustili, izjemno kakovostni Francozi so imeli vse vajeti igre v svojih rokah, v 58. minuti so povedli z najvišjo prednostjo enajstih golov (23:34). Tolikšna je bila razlika tudi na koncu tekme.

V celjski ekipi sta bila najučinkovitejša Aleks Vlah in Tilen Strmljan. Prvi je dosegel devet, drugi pa pet golov.

Po četrtem krogu bo v Ligi prvakov nastopil krajši premor zaradi kvalifikacijskih reprezentančnih tekem za nastop na evropskem prvenstvu v Nemčiji 2024. Celjska ekipa bo naslednjo tekmo igrala 27. oktobra, ko bo gostila poljske Kielce.

Nantes porazil Celjane: Razbili so nas