150656

NHL: Draisaitl Edmontonu prinesel pomembno zmago

Avtor: Urban Kolman
18. 2. 2022, 09.06

Neposredni tekmeci kraljev Anžeta Kopitarja za končnico, Edmonton Oilers, so zmagali še na četrti zaporedni tekmi pod vodstvom novega glavnega trenerja Jaya Woodcrofta. Na domačem ledu so s 7:3 premagali Anaheim Ducks. Z dvema goloma se je izkazal tudi Nemec Leon Draisaitl, ki je zadel svoj 34. in 35. gol v sezoni.

Draisaitl je skupaj s soigralcem Connorjem McDavidom z 68 točkami tudi najboljši strelec najmočnejše hokejske lige na svetu.

Med strelce za domačo ekipo so se vpisali še Evander Kane, Derek Ryan, Jesse Puljujarvi, Warren Foegele in Zach Hyman, vratar Mike Smith je zaustavil 27 strelov, McDavid in Ryan McLeod pa sta vsak k zmagi prispevala po dve podaji.

Naftarji so s 57 točkami na sedmem mestu zahodne konference, mesto pred Los Angeles Kings (55 točk) Anžeta Kopitarja. Na vrhu zahoda je ekipa Colorado Avalanche, ki je doslej zbrala 74 točk.

Detroit Red Wings so v Madison Square Gardnu po kazenskih strelih s 3:2 premagali New York Rangers. Tekmo je odločil Pius Suter, s 37 obrambami pa se je izkazal vratar Thomas Greiss, ki je ubranil tudi pet kazenskih strelov.

Medtem so Ottawa Senators s 3:1 premagali Buffalo Sabres, Winnipeg Jets pa so s 3:5 izgubili proti eni najslabših ekip lige, novincu Seattle Kraken.

Hokejisti Washington Capitals so v gosteh pri Philadelphia Flyers zmagali s 5:3, čeprav je šlo prvemu zvezdniku Aleksu Ovečkinu slabo na ledu. Po pomoč so se obrnili k četrti liniji napada; Garnet Hathaway je dosegel dva gola v razmaku manj kot dveh minut proti koncu zadnje tretjine in pomagal prestolnikom do zmage.

Joe Snively, Michal Kempny in John Carlson so prispevali po en gol k zmagi Washingtona, ki je slavil petič zapored na gostovanjih. “Njihove naloge niso le obrambne. Znajo se preleviti tudi v napadalce, danes je bil Hathaway odličen,” je dejal trener Peter Laviolette.

Vir: STA

1

2

Nekdanji kralj strelcev: Jakupović in Matko že zdaj pri zavidljivem številu golov! (VIDEO)...Več

3

Krznar: “Za poraz je kriv prvi polčas, eksperimentiranje se ni obrestovalo” (VIDEO)...Več

1

Bitka za Schalkejevega čudežnega dečka se stopnjuje: V najboljšem položaju Bavarci in biki...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več