11. 2. 2023, 19:01 | Vir: STA

Timi Zajc za las prekratek, Domen Prevc za šest mest višje

Žiga Živulovič jr./Bobo

Svetovni pokal se je v olimpijski Lake Placid vrnil po 33 letih. Komu je šlo najbolje in kako so se uvrstili naši fantje?

Nemec Andreas Wellinger (264,5) je zmagovalec posamične tekme za svetovni pokal smučarskih skakalcev v ameriškem Lake Placidu. Na prenovljeni napravi je Wellinger, zmagovalec kvalifikacij, v finalu napredoval s petega mesta in prišel do svoje četrte posamične zmage v karieri, prve po Nižnjem Tagilu leta 2017. Drugi je bil Japonec Ryoyu Kobayashi (256,0), tretji pa Avstrijec Daniel Tschofenig (255,4). Najboljši Slovenec Timi Zajc je tekmo končal na četrtem mestu in stopničke zgrešil za 0,8 točke.

Andreas Wellinger

Svoj dosežek je v finalu izboljšal Domen Prevc (252,0), ki je iz 12. mesta napredoval na šesto. Nekaj mest sta v finalni seriji izgubila Žiga Jelar (240,2) in Anže Lanišek (230,9) na 12. oziroma 18. mestu.

Vodilni v skupnem seštevku, Norvežan Halvor Egner Granerud (251,0) je po štirih zaporednih zmagah preizkušnjo končal na sedmem mestu. V skupni razvrstitvi ima še naprej več kot 200 točk prednosti pred Poljakom Dawidom Kubackim, tretji je Lanišek. V prvi seriji sta tokrat od Slovencev obstala Peter Prevc in Matija Vidič. Prevc je z 31. mestom za las zgrešil finale, medtem ko je Vidič končal na 48. mestu.

Novo na Metroplay: "Naš največji uspeh je bil tudi strel v koleno" | Ivo Boscarol