Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Petar Grašo bo že drugič postal očka

nu
nu
0 14.04.2024 07:16:02

Hladnokrvna levica in vroči Beni! Šeško z novim golom utišal vse dvomljivce! (video)

Benjamin Šeško se ne zaustavlja, ta konec tedna je zabil svoj deveti gol v nemški bundesligi.

Nogometaši Leipziga so v 29. krogu nemške bundeslige premagali Wolfsburg s 3:0, med junaki tekme pa je bil tudi slovenski reprezentant Benjamin Šeško, ki je dosegel gol v drugem delu. Slovenski ljubitelji nogometa so lahko zadovoljni z učinkom Benjamina Šeška, ki je v 68. minuti z golom za 2:0 potrdil zmago Leipziga in nadgradil delo Danija Olma, ki je ekipo z vzhoda Nemčije popeljal v vodstvo v prvem delu (13.). Protinapad je začel Šeško, podal do Xavija Simonsa, ki je žogo lepo vrnil Šešku, ta pa je neubranljivo zabil žogo v spodnji levi kot.

Šeško je bil nevaren že v prvem delu, ko je v 6. minuti poskušal z roba kazenskega prostora, v 33. minuti mu je le malo ušla žoga za nevaren strel. Slovenske (in tudi Leipzigove) navijače lahko veseli dejstvo, da je Šeško kljub počasnejšemu začetku in manj priložnostim za igro zdaj dosegel 9 golov v bundesligi, zabil pa je na drugi tekmi zapored in le upamo lahko, da bo to formo prenesel tudi v dres slovenske izbrane vrste.

Tretji gol za Leipzig je v 82. minuti pred skoraj 46.000 gledalci dosegel Belgijec Lois Openda. Leipzig in Borussia Dortmund sta zdaj na četrtem in petem mestu v ligi s po 56 točkami. Ekipa iz Dortmunda je namreč slavila z 2:1 v Mönchengladbachu in obe ekipi ostajata v boju za ligo prvakov.

Šeškov gol si lahko ogledate v spodnjem posnetku od 46. sekunde naprej.