Afera sodna stavba: kabinet Andreje Katič bo ...

Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

Skrito v raju: Je Pečnik načrtno zapeljal ...

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

nu
nu
0 06.07.2023 21:52:21

Kakšno sporočilo tekmecem! Glejte, kaj so Mariborčani naredili na generalki pred začetkom sezone!

Drago Wernig - TAKA
Nogometaši Maribora so na zadnji tekmi pred prvo evropsko preizkušnjo premagali hrvaški Varaždin, in to s kar 6:2.

Mariborčani so na generalki pred začetkom nove sezone odprli vrata Ljudskega vrta in pred domačimi navijači odigrali še zadnjo pripravljalno tekmo preden se začne zares. Zadnji nasprotnik je bil hrvaški Varaždin, trener Damir Krznar pa je od prve minute na zelenico poslal enajsterico, ki so jo sestavljali Jug, Milec, Watson, Uskoković, Urata, Antolin, Repas, Laušić, Brnić, Soudani in Jakupović.

Štajerci so povedli že v 6. minuti, ko so gostje po dolgi podaji Antolina neuspešno izbijali, to pa je s prvim golom na tekmi izkoristil Jakupović. Že tri minute kasneje so gostje izenačili, po 18. minuti pa se je začel pravi šov domačinov. Najprej je za pravo mojstrovino poskrbel Brnić, ki je zadel neposredno iz gola, na 3:1 je povišal Japonec Urata. V 42. minuti je bilo že 4:1, drugič je zadel Brnić, tik pred koncem polčasa pa so Mariborčani zadeli še enkrat, in sicer še enkrat Jakupović.

V 52. minuti tekme je Jakupović dosegel hat-trick za kar 6:1. V 62. minuti tekme pa se je Krznar odločil, da razen Juga zamenja vse ostale nogometaše, tako so zelenico preizkusili še Žinič, Šoštarič Karič, Mitrović, Strajnar, Vrhovec, Lorber, Božić, Ishaq Rafiu, Iličić in Kolar. Gostje so uspeli zadeti ob koncu tekme, tako da je bil končni rezultat 6:2.

Značke: maribor, varaždin