[3137,2]
215770

Avtor: Urban Kolman
28. 1. 2024, 11.47

Tako kot prva je tudi 2. Bundesliga čez prvo polovico sezone in slika, katere ekipe se borijo za napredovanje in za obstanek je jasna. Pred sezono se je pričakovalo, da bo med tistimi, ki bo imela težave tudi eden izmed novincev Wehen Wiesbaden. A Wehen je tako kot še en novinec Elversberg presenetil strokovnjake in je trenutno na 10. mestu s petindvajsetimi točkami. Na zadnji tekmi so premagali berlinsko Hertho. Med strelci se je znašel stari znanec slovenskih zelenic Franko Kovačević.

Štiriindvajsetletni hrvaški napadalec je v lanski sezoni nosil dres Domžal. Za rumeno družino je na 30 prvenstvenih tekmah dosegel 12 zadetkov in zabeležil 6 podaj. Poleti se je za pol milijona evrov vrnil v Nemčijo, kjer je med leti 2019 in 2022 nosil dres Hoffenheima. Kariero je začel pri Hajduku.

V letošnji sezoni je imel kar nekaj težav s poškodbami in v prvem delu sezone ni bil v prvem planu trenerja Markusa Kauczinskija. V letu 2024 je začel oba odigrana obračuna in proti Herthi se je prvič v sezoni vpisal med strelce. Dosegel je dva zadetka, prvega v 24. minuti, drugega v 53. minuti. Wehen je na koncu slavil s 3:1.

Video is not available for your country.

Video, foto: Šport TV

1

2

Ante Šimundža: Nas ne zanimajo njihove, njih pa ne naše zadeve (VIDEO)...Več

3

Martin Milec pred derbijem z Olimpijo: Ranjen lev je vedno najbolj nevaren (VIDEO)...Več

1

Pihler pred večnim derbijem: Želimo nadaljevati pozitivno rezultatsko serijo...Več