Kolesarji so lahko v lepem vremenu uživali v slikoviti trasi po Gorenjski. Krog jih je iz Kranja peljal proti gorskemu cilju na Jamniku in nato proti Kropi, Tržiču in Golniku, Brdu in (po Jelenovem klancu) nazaj v Kranj. Foto: Organizator

Nizozemec Hoogerland, nekdanji profesionalni kolesar, je ponovil lanski uspeh, tokrat je s časom 3:21:50 za skoraj dve minuti ugnal Italijana Federica Pozzetta (3:23:45). Tretji je bil Tadej Sedar (3:27:43) in četrti Igor Kopše (3:27:47). Nekdanji slovenski vrhunski kolesar Kristjan Fajt je osvojil osmo mesto, nekdanji smučarski skakalec Robert Kranjec pa je bil 20.

V Kranj je prišel tudi sloviti hudič - navijač Didi Senft, ki ga lahko vidimo na številnih največjih dirkah, predvsem na Dirki po Franciji. Foto: Organizator

Pri ženskah je zmagala Laura Šimenc (3:39:55), ki je bila v soboto z ženskim rekordom 38:13 tudi zmagovalka Juriša na Vršič (pri moških je na Vršiču zmago s časom 32:52 slavil Avstrijec Hans-Jörg Leopold). Drugo mesto na L'Etape Slovenija je osvojila Dunja Selan (4:09:23), tretja pa je bila (tako kot dan prej na teku Red Bull 400 Planica) Maja Mencigar (4:14:17).

Na krajši razdalji (70 km) sta bila najhitrejša Gašper Breznik in Avstrijka Valerie Rupitsch.
Kolesarje je pozdravil tudi Matej Mohorič, ambasador L'Etape Slovenia. "Namen te dirke je, da tudi rekreativni kolesarji doživijo podobno izkušnjo, kot jo mi na Dirki po Franciji. Vsi uživajo in lahko je videti zadovoljne obraze. Trasa je zelo zahtevna, tudi sam sem lahko na njej opravil normalen trening," je povedal za Val 202.

Načrti za konec sezone? "V petek in v nedeljo me čakata dirki v Quebecu in Montrealu, sledi Dirka po Hrvaški, kjer bom lahko nastopil sproščeno. Morda se bom oktobra udeležil še svetovnega prvenstva v gravelu."