Isaac Newton (1642–1726/27). Foto: Wikipedia
Isaac Newton (1642–1726/27). Foto: Wikipedia

Knjižnica se z zbirko pridružuje osrednji britanski knjižnici British Library in drugim ustanovam, ki na platformi Google Arts and Culture že dlje časa objavljajo visokoločljivostne slike predmetov.

Na platformi Google Arts and Culture je mogoče brskati med okoli šest milijonov predmeti. Uporabnikom dovoljuje, da virtualno obiščejo galerije sveta. "Naša misija je, da na spletu ohranimo in posredujemo svetovno umetnost in kulturo, da sta na voljo vsakomur in povsod," so za BBC povedali pri Googlu.

Najstarejši popisan artefakt je star kar 4000 let, gre za staro glineno ploščo, piše britanski BBC.

Ob tem so v Cambridgu zapisali, da lahko uporabniki povečajo slike in si ogledajo podrobnosti predmetov. Obenem lahko preberejo "navdušujoče pripovedi za unikatnimi predmeti".

Zbirka z naslovom Zakladi Univerzitetne knjižnice Cambridge (Treasures of Cambridge University Library) vsebuje rokopise, knjige in druge zgodovinsko pomembne predmete.
Po besedah Jessice Gardner, knjižničarke Univerzitetne knjižnice Cambridge, je njihovo partnerstvo s podjetjem Google "izvrsten primer, kako pripeljati knjižnico k milijonom raziskovanja željnih oseb po vsem svetu".

Več kot deset milijonov predmetov v 17 nadstropjih
Univerzitetno knjižnico Cambridge so ustanovili pred več kot 600 leti in je ena najstarejših knjižnic na svetu. Imela naj bi kopijo skoraj vsake knjige, romana in otroške literature, ki so jih v Veliki Britaniji in na Irskem izdali po letu 1710. Vsebuje več kot deset milijonov predmetov v 17 nadstropjih in več kot 200 kilometrih polic.

V spletni zbirki knjižnice je za zdaj zbranih več kot 140 slik, a jo nameravajo razširiti, napoveduje BBC.