Vratarka Pia Dukarič je bila znova zelo razpoložena.

Slovenske hokejistke so premagale Latvijke s 4:3 po kazenskih strelih, po uvodni zmagi nad Poljsko s 4:1 pa so izgubile proti Slovaški z 0:4.

Izbranke selektorja Boštjana Kosa kljub porazu ostajajo v boju za obstanek v tej konkurenci, ki so si ga Britanke z zmago skoraj že zagotovile. Slovaška, ki je letos v ta kakovostni razred prišla iz kakovostnejše skupine A, je dokazala status prve favoritinje, druge ekipe pa so dokaj izenačene.

Velika Britanija je imela precejšnjo premoč pri strelih na gol (70:26), a se je v slovenskih vratih izkazala Pia Dukarič, ki je prejela le dva zadetka.

Edini zadetek za Slovenijo je dosegla Pia Pren, ki je svojo ekipo v 28. minuti povedla v vodstvo, a so Britanke že v naslednji minuti izenačile.

Odločitev je padla v 51. minuti, ko je Jodie Alderson Smith unovčila prednost igralke več. Minimalnega zaostanka Slovenija ni več zmogla nadoknaditi. V zadnji minuti in pol so Slovenke ob britanski kazni poskušale še brez vratarke, toda izenačenja ni bilo.