15. 1. 2023,
21.50

1 leto, 3 mesece

Thermometer Blue 0,01

KK Ilirija KK Podčetrtek LTH Casting KK Zlatorog Laško Hopsi Polzela Šenčur Gorenjska gradbena družba Šentjur Helios Suns KK Krka Novo mesto kk Rogaška Liga Nova KBM

Nedelja, 15. 1. 2023, 21.50

LIGA NOVA KBM, 14. KROG

Zlatorog presenetil Šenčur, nova visoka zmaga stoodstotne Krke

Rogaška Ilirija | Ilirija je z 78:61 premagala Rogaško. | Foto Vid Ponikvar

Ilirija je z 78:61 premagala Rogaško.

Na prvi nedeljski tekmi 14. kroga lige Nova KBM je Zlatorog v tesni končnici z 92:91 ugnal Šenčur GGD. Ilirija je bila z 78:61 boljša od Rogaške. V soboto so košarkarji Helios Suns z 92:78 ugnali Šentjur. Še neporažena Krka je zatem z 98:79 slavila na gostovanju pri Podčetrtku in vknjižila še 14. zmago v tej sezoni.

Bursaspor Cedevita Olimpija
Sportal Brez prave obrambe in osmi evropski poraz Cedevite Olimpije

Gosti iz Laškega so do četrte zmage v sezoni prišli povsem zasluženo, saj so vodili večji del tekme, največ po zaslugi uspešnih metov za tri točke. Domači so se jim nekajkrat približali, v zadnjih sekundah pa celo imeli priložnost za izenačenje. Dino Murić bi lahko tri sekunde pred koncem z uspešno izvedenimi tremi prostimi meti domačim priboril podaljšek, vendar je zgrešil že prvega. Zadnjega je nato poskušal zgrešiti namerno, a se mu tudi ta poteza ni posrečila, dosegel je namreč koš za izid 91:92. Nato je na nasprotni strani dva prosta meta zgrešil Jan Copot, toda gostiteljem je zmanjkalo časa.

Krka in Helios do novih zmag

Krka je potrebovala zgolj eno četrtino, da je dvoboj 14. kroga v Podčetrtku obrnila v svojo korist. Z zmago pa varovanci Gašperja Okorna ostajajo brezhibni z razmerjem zmag in porazov 14-0. Podčetrtčani imajo šest zmag in osem porazov ter so na sredini lestvice. Košarkarji Krke so po slabšem začetku tretji del srečanja dobili s kar 33:9, zadnjo četrtino začeli s +20 in nato le še mirno pripeljali dvoboj do konca. Pri gostih je Rok Stipčević 14 od svojih 16 točk dosegel v drugem polčasu.

Košarkarji Helios Suns pa so tudi na 12. tekmi v nizu proti ekipam v DP, ki se ne imenujejo Krka, dosegli zmago. Tokrat so ključne korake proti njej opravili v tretji četrtini po sicer zelo izenačenem prvem polčasu, blestel pa je predvsem Austin Wade Luke s 15 točkami in s kar 20 podajami. Najboljši strelec je bil Dennis Tunstall s 24 točkami.

Za uvod v 14. krog je ekipa LTH Castings v petek s 86:73 zmagala na gostovanju pri Hopsih na Polzeli.