Ivan Toney je preprečil zmago Arsenala na Emiratesu. Foto: Reuters

V prvem polčasu so topničarji sicer žogo v svoji posesti držali dlje časa, a nevarnejši so bili gostje. Že v 5. minuti je izjemno priložnost za vodstvo zapravil Rico Henry, ki po predložku Ivana Toneyja iz bližine nekako ni uspel žoge preusmeriti v okvir vrat. 20 minut pozneje je Toney nato stresel še prečko.

Leandro Trossard je le nekaj trenutkov po vstopu v igro zatresel mrežo Brentforda. Foto: Reuters

Arsenal je v prvem delu sicer prikazal všečno igro v napadu, vendar nikakor ni našel poti mimo ali skozi dobro postavljeno gostujočo obrambo. Varovanci Mikela Artete so poskušali ustvariti kaos v kazenskem prostoru nasprotnika predvsem s predložkom z bočnih položajev, a so bili Brentfordovi branilci vselej na mestu in kos vsaki nevarnosti.

Po dobri uri igre je gostiteljem nato vendarle uspelo. Rezervist Leandro Trossard, ki je le nekaj trenutkov predtem na zelenici zamenjal Gabriela Martinellija, je ob oddaljenejši vratnici podstavil nogo in žogo preusmeril v gol po lepi podaji Martina Ødegaarda. Prvi zadetek 28-letnega Belgijca za klub z Emiratesa.

Veselje domačih navijačev je v 74. minuti z izenačujočim zadetkom presekal Toney. Brentford je kar trikrat zapored dobil skok v kazenskem prostoru, Christian Norgaard je nato s kratko podajo našel Toneyja, ki je neovirano zadel z glavo za 1:1. Po ogledu posnetka VAR – preverjali so, ali je v akciji za zadetek prišlo do prekrška – je glavni sodnik Peter Bankes zadetek priznal.

Topničarji so do konca tekme iskali zadetek odrešitve, obtičali so pred gosto postavljeno obrambo, ki si je na vse kriplje prizadevala obdržati ugoden rezultat.

Nogometaši Chelseaja so remizirali proti West Ham Unitedu. Foto: Reuters

Chelsea remiziral pri West Ham Unitedu
Že predtem so nogometaši Chelseaja zapravili priložnost, da bi se povzpeli po lestvici navzgor in ostajajo na 9. mestu, potem ko so na gostovanju pri West Ham Unitedu remizirali z 1:1. V vodstvo jih je v 16. minuti po podaji Enza Fernandeza popeljal Joao Felix, ki je iz bližine z volejem premagal Lukasza Fabianskega. Gostje s Stamford Bridgea so v prvem polčasu sicer mrežo zatresli še dvakrat, a sta bila zadetka obakrat razveljavljena. Prvič v 9. minuti, ko je Felix z lepim lobom zadel vratnico, nato pa zadel iz bližine, a se je ob tem znašel v prepovedanem položaju. Drugič v 22. minuti, ko se je v zanko prepovedanega položaja ujel Kai Havertz po lepi akciji Mihajla Mudrika. Izid je nato v 28. minuti izenačil Emerson, ki se je po predložku z desne strani prikradel ob oddaljenejši vratnici in z nizkim strelom poskrbel za 1:1.

V končnici tekme so domači navijači mislili, da je Tomaš Souček dosegel zmagoviti zadetek, ko je odbito žogo Kepe Arrizabalage iz bližine pospravil v mrežo, a je bil ob prejšnjem poskusu Declana Rica v ofsajdu. Ostalo je pri 1:1 in delitvi točk.