Razkrivamo: take so dimenzije luksuzne vile Klemna...

doncic tiskovna Ekipa24.si

Kaj?!? Med Dončićevo tiskovko zvoki iz ...

0 26.10.2023 23:32:59

Sturm neodločeno z Atalanto, Panathinaikos izgubil proti Rennesu

Nogometaši v ligi Europa so igrali tekme 3. kroga. Na obračunu graškega Sturma in Atalante je bil izid 2:2, Panathinaikos pa je doma izgubil proti Rennesu z 1:2.

V skupini F, kjer je bil obračun Villarreala in Maccabija Haife preložen, je slovenskih reprezentantov polni Panathinaikos gostil Rennes. A je ostal praznih rok. Andraž Šporar je igral od 74. minute za Panathinaikos, Adam Gnezda Čerin pa do 62., medtem ko Benjamina Verbiča ni bilo v ekipi, ki je po golih Amina Gouirija in Arnauda Kalimuenda zaostala z 0:2, Fotis Jonidis pa je z bele pike le kozmetično popravil izid v 61. minuti.

V tej skupini imajo Francozi zdaj šest točk, Grki ostajajo pri štirih. Ob tekmi manj ima Villarreal tri, Maccabi pa eno točko.

V skupini D je Rakow gostil Sporting Lizbono in igral 1:1, a za Slovence je bila zanimivejša druga tekma skupine. Na njej sta se merila Sturm in Atalanta. Že pred tekmo v Gradcu so se navijači Atalante ustavili tudi v Mariboru, kjer so obiskali nekdanjega zvezdnika zasedbe iz Bergama Josipa Iličića. Ta je pri Atalanti preživel pet let in je ostal v lepem spominu navijačev kluba ter si tudi ogledal obračun v Gradcu.

Na njem sta svoj pečat pustila tudi Slovenca. Jon Gorenc Stanković je igral celo tekmo za Sturm, Tomi Horvat pa je v igro vstopil v 77. minuti. Izenačujoči gol je z bele pike dosegel Szymon Wlodarczyk, medtem ko je pri gostih obakrat zadel Luis Muriel, tudi on enkrat z enajstih metrov. Atalanta ima zdaj sedem točk, Sturm in Sporting sta pri štirih, Rakow pa pri eni.

V tekmovanju so sicer stoodstotni Liverpool, ki je v skupini E s 5:1 ter zadetki Dioga Jote, Wataruja Enda, Darwina Nuneza, Ryana Gravenbercha in Mohameda Salaha premagal Toulouse, Roma, ki je v skupini G z 2:0 (pri golih Edoarda Boveja in Romeluja Lukakuja je podal Stephan El Shaarawy) odpravila praško Slavio, in Bayer Leverkusen, ki je v skupini H s 5:1 ugnal Qarabag. Alejandro Grimaldo je zadel dvakrat, medtem ko je Florian Wirtz dosegel en zadetek, podal pa je kar pri treh.