Lokalni dvoboj Radomelj in Domžal so v deževnem vremenu dobile zadnje in šestič zapored ostale neporažene.

Radomljani so odločno začeli, Andrej Pogačar je že v tretji minuti za malo zgrešil cilj. Pozneje so terensko pobudo imeli Domžalčani, ki so do najlepše priložnosti prišli v 30. minuti, ko je streljal Slobodan Vuk z glavo, izkazal pa se je Emil Velić. Na obeh straneh je bilo sicer še nekaj nenatančnih strelov na težkem in razmočenem igrišču.

V 39. minuti pa so tokrat gostje v domžalskem športnem parku povedli. Andraž Žinič je podal z desne strani v kazenski prostor na približno 13, 14 metrov od gola, tam pa je izkušeni Senijad Ibričić močno sprožil z glavo in matiral Velića za svoje četrti gol sezone.

V 43. minuti so izbranci Dejana Djuranovića podvojili prednost, ko je proti golu stekel Dejan Georgijević, ki je na koncu spodkopal žogo in jo mimo Velića spravil v mrežo. Isti igralec je že v sodniškem dodatku zadel še vratnico, Vuk pa je malce zatem z desne strani zgrešil cilj.

V uvodu drugega polčasa so znova takoj prvi zagrozili Radomljani, a Ajdin Mulalić ni imel veliko težav s strelom po sredini. Pozneje pa gledalci niso videli posebej razburljive predstave, je pa v 75. minuti žogo pred kazenskim prostorom prestregel Oliver Kregar, toda Mulalić je bil po njegovem strelu na mestu. Še nevarneje je bilo v 84. minuti, ko je z glavo iz bližine poskusil Anel Zulić, toda znova se je izvrstno odzval domžalski vratar Mulalić.

Radomlje zdrsnile na dno, Krefl zadel za zmago Aluminija

Guerrico zadel z več kot 30 metrov
Obračun med Aluminijem in Taborom Sežano je ponudil živahen prvi polčas in po dva zadetka na vsaki strani. Sežanci so dvakrat povedli, drugič po izjemnem strelu Argentinca Ignacia Guerrica z več kot 30 metrov (njegov prvi zadetek v Prvi ligi), a so Kidričani obakrat izničili prednost gostov. Tik pred odmorom je Gašper Pečnik vtekel na desni strani in z močnim strelom premagal Jana Koprivca. V strelih v okvir vrat je bilo v prvem polčasu 5:2.

V drugem polčasu dogajanje ni bilo več tako razburljivo, odločilna pa je bila 71. minuta, ko je Aaron Kačinari odrinil Emirja Azemovića in je sodnik pokazal na belo točko. Uspešen izvajalec je bil Aljaž Krefl.

Aluminij se je s tremi točkami odlepil od dna lestvice in prišel tudi pred Kraševce, ki so doživeli že šesti zaporedni prvenstveni poraz. Trener Dušan Kosić je imel kar nekaj težav s sestavo ekipe Tabora, saj je pogrešal kaznovana Mihaela Briškija in Erika Salkića ter poškodovane Denisa Kouaa, Fahda Ndzengueja, Marka Krivičića, Jakoslava Stankovića in Adriana Zeljkovića.

Tekma med Celjem in Olimpijo je zaradi okužb v ljubljanskem taboru preložena.