Lucas Perez je poskrbel za veliko veselje nogometašev Cadiza na Camp Nouu.  Foto: EPA
Lucas Perez je poskrbel za veliko veselje nogometašev Cadiza na Camp Nouu. Foto: EPA

Xaviju Hernandezu je uspelo preporoditi Barcelono, v Madridu je povozil Real s 4:0 in se zavihtel na drugo mesto. Zdaj je niza 15 tekem prvenstvenih tekem brez poraza konec. Po sedmih zaporednih zmagah v La Ligi je Barca izgubila proti Cadizu, ki je osvojil velike tri točke v boju za obstanek. Ekipa iz Andaluzije se je na lestvici povzpela na 16. mesto. Katalonci so imeli 75-odstotno posest žoge, sprožili so 18 strelov, gostje pa le šest.

Žvižgi po slabi predstavi v prvem polčasu
Že po prvem polčasu so navijači na Camp Nouu namenili žvižge svojim ljubljencem, ki si niso priigrali nobene priložnosti. Sergino Dest je v 27. minuti v zadnjem trenutku oviral Lucasa Pereza, ki je streljal malce mimo vrat.

Lucas Perez na pravem mestu na začetku drugega dela
V 48. minuti je Alex Fernandez z leve strani podal pred vrata, kjer je Ruben Sobrino z glavo streljal naravnost v Marca-Andreja ter Stegna. Od vratarja Barcelone se je žoga odbila, v mrežo pa jo je pospravil Lucas Perez.

Xavi je nato po uri igre Memphisa Depaya poslal na klop, vstopil je Pierre-Emerick Aubameyang. V 77. minuti sta priložnost dobila še Luuk de Jong in Adama Traore.

Lucas Perez je na začetku drugega polčasa dosegel edini zadetek na Camp Nouu. Foto: EPA

Vratar Ledesma preprečil izenačenje
Vratar Cadiza Jeremias Ledesma je imel veliko dela. Ousmanu Dembeleju ga nikakor ni uspelo ukaniti, v 85. minuti je v kot odbil še močan strel Erica Garcie s 30 metrov. Tudi Aubameyangu ga ni uspelo matirati v 89. minuti.

Barcelona je v devetih minutah sodnikovega dodatka vse sile usmerila v napad, a ji ni uspelo izenačiti. Ko je sodnik Santiago Jaime Latre po skoraj 100 minutah odpiskal konec tekme, so se gostje pred 57.500 gledalci veselili ene izmed največjih zmag v zgodovini kluba.

Vodstvo kluba napovedalo spremembe pri prodaji vstopnic
Današnjo tekmo je pospremil tudi protest navijačev Barcelone, ki so še enkrat izrazili ogorčenje nad prodajo vstopnic za četrtkovo tekmo proti Eintrachtu, ko se je na Camp Nouu znašlo okoli 30.000 nemških navijačev. Vodstvo kluba je že napovedalo spremembe prodaje vstopnic, predsednik Barcelone Joan Laporta pa bo dogodke še enkrat pojasnil v torek na novinarski konferenci.

Napet boj za mesta v Ligi prvakov
Barcelona za vodilnim madridskim Realom zaostaja kar 15 točk, a ima še tekmo manj, v nedeljo bo gostila Rayo Vallecano. Že v četrtek bo v 34. krogu gostovala v San Sebastianu. Na Anoeti so imeli Katalonci tudi v zlatih letih velike težave, imajo pa le tri točke naskoka pred Betisom, ki je na petem mestu. Tudi madridski Atletico in Sevilla imata po 60 točk. Obeta se še napet boj za drugo, tretje in četrto mesto, ki vodijo v Ligo prvakov v prihodnji sezoni.