Krka brez težav opravila s Škofjo Loko in se zasidrala na vrhu

Avtor: Klemen Verlič
27. 3. 2024, 20.34

Košarkarji Krke so v 23. krogu lige Nova KBM premagali LTH Castings z 78:63.

Krka (19-4) je po tretji zaporedni zmagi vedno bližje prvemu mestu po rednem delu, LTH Castings (10-12) pa po šestem porazu na zadnjih sedmih tekmah čaka ogorčen boj za uvrstitev v končnico lige Nova KBM.

Ločani imajo do konca rednega dela še pet tekem, naslednja jih čaka 3. aprila v Šenčurju, Krka pa štiri. V 24. krogu bo gostovala v Šentjurju (3. 4.).

Novomeščani so vodili od prve do zadnje sekunde, najvišjo razliko pa so si priigrali na začetku druge četrtine pri vodstvu 27:8. LTH Castings, ki je v prvih 13 minutah dosegel zgolj dva koša iz igre, se je na začetku drugega polčasa približal na 39:43, bližje pa mu Krka ni dovolila.

Pri gostih sta v odsotnosti Jana Špana, Marka Radovanovića, Jurija Macure in Jairusa Hamiltona največ točk dosegla Miha Škedelj (25 točk, 9 skokov) in Miha Cerkvenik (18 točk, 7 skokov), za domače pa je Kendall Tyrek Robinson zbral 23 točk in 9 skokov.

Vir: STA

1

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

2

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

3

Liga Nova KBM: Ilirija tudi s pomočjo atraktivnega Alley oopa prekinila niz porazov (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več