Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Nas bo Elon Musk pokončal?

nu
nu
0 05.04.2024 12:47:10

Infarktna končnica tekme Chelsea - United, rdeči vragi vodili do 100. minute, nato pa šok! (video)

Nogometaši Liverpoola so v 31. krogu angleškega prvenstva gostili zadnjeuvrščeni Sheffield United in ga premagali s 3:1. Rdeči so se s tem spet zavihteli na prvo mesto lestvice. Zadnjo tekmo kroga sta igrala Chelsea in Manchester United. Londončani so v izdihljajih prišli do zmage s 4:3.

Liverpool, neporažen na zadnjih 28 domačih ligaških tekmah, je proti Sheffield Unitedu povedel v 17. minuti, ko je zadel Darwin Nunez. Conor Bradley je z avtogolom goste pripeljal na 1:1, zmago domačim pa sta zagotovila Alexis Mac Allister v 76. z močnim strelom z roba kazenskega prostora in Cody Gakpo v 90. minuti.

Mati vseh preobratov
Nogometaši Chelseaja so slavili s 4:3. Prvi polčas se je končal z 2:2, potem ko sta za Londončane zadela Conor Gallagher v četrti in Cole Palmer v 19. minuti z bele pike, rdeče vrage pa sta v igro vrnila Alejandro Garnacho v 34. in Bruno Fernandes v 39. minuti. Garnacho je v 67. minuti United popeljal v vodstvo.

Ko je kazalo, da bodo gosti odnesli vse tri točke, pomembne v boju za mesta za preboj v ligo prvakov, pa so globoko v sodniškem dodatku nogometaši Chelseaja pripravili preobrat. Najprej je v deseti minuti dodatka Palmer izkoristil še drugo najstrožjo kazen na tekmi, minuto pozneje pa je zadel še iz igre za končnih 4:3.

S 16 goli zdaj na strelski lestvici zaostaja le za Erlingom Haalandom iz Manchester Cityja (18), po 16-krat so sicer zadeli še Ollie Watkins iz Aston Ville, Mohamed Salah iz Liverpoola ter Dominic Solanke iz Bournemoutha.

V torek sta Newcastle in Everton igrala 1:1, Nottingham Forest je s 3:1 odpravil Fulham, Bournemouth pa Crystal Palace z 1:0. Tekmi Burnley - Wolverhampton in West Ham - Tottenham sta se končali z 1:1.

V sredo je Asrenal z 2:0 odpravil Luton, Manchester City Aston villo s 4:1, Brentford in Brighton pa sta se razšla z 0:0.

Na vrhu lestvice ima Liverpool 70 točk, sledi Arsenal z 68 točkami, tretji je Manchester City s 67. United ostaja šesti z 48 točkami, za devet točk zaostaja za petim Tottenhamom, za 11 pa za četrto Aston Villo. Chelsea je deseti.

Značke: nogomet, anglija