Kar 20 let so navijači Toronta čakali, da bi kakšen hokejist Javorjevih listov v končnici dosegel trojčka. Zdaj je to uspelo kapetanu Johnu Tavaresu. Foto: Reuters

Po grenki prvi tekmi, ko je Tampa Bay s kar 7:3 potolkla Javorjeve liste in še pred koncem tekme dodobra izpraznila hokejsko svetišče v središču hokejskega sveta, je Toronto pokazal zobe. Zgled je dal kapetan John Tavares, ki je prišel z goli v 13., 34. in 56. minuti do svojega prvega trojčka v končnicah za Stanleyjev pokal.

Blizu trojčka je bil tudi Mitch Marner, ki je zadel že v 47. sekundi tekme in napovedal Strelam, da jih čaka dolg in naporen večer. Branilec Morgan Rielly je ob ekshibiciji Toronta podelil kar štiri podaje. Po dveh enostranskih tekmah in skupno kar 19 golih se serija z izidom 1:1 seli na zahod Floride, kjer Lightning upa, da bo okrepljen s prvim branilcem Victorjem Hedmanom.

Drugič zapored 5:1 za Rangerse

Izenačenja ni bilo v bitki za reko Hudson med New Jerseyjem in New York Rangersi. Modrosrajčniki so pri sosedih še drugič slavili s 5:1, pri čemer so trikrat izkoristili številčno premoč nad nediscipliniranimi Vragi. Patrick Kane je ob golu prispeval dve podaji, dvakrat je bil natančen Chris Kreider in Rangersi se na Manhattan vračajo s prednostjo 2:0 v zmagah.

Prva nosilca Zahoda izenačila

Na Zahodu je prišlo do izenačenje v obeh serijah, ki sta se igrali v noči iz četrtka na petek. Seattle je sicer v Denverju v 1. tretjini povedel z 2:0, a so se branilci naslova zbrali in uprizorili preobrat ter slavili s 3:2. Junak Colorada je bil Devon Toews, ki je v 53. minuti prišel do odbitka in matiral Philippa Grubauerja.

Vegas se je oddolžil Winnipegu s 5:2, četudi so Jetsi vodili po prvi tretjini z 1:0. Mark Stone je po podaji na koncu z dvema goloma razblinil vse dvome o razpletu druge tekme. Zdaj se serija seli v Seattle, kjer se bodo odigrale prve tekme končnice v zgodovini Krakna, ne pa tudi mesta. Leta 1917 je namreč Stanleyjev pokal osvojila ekipa Seattle Metropolitans, ki je s 3:1 v zmagah premagala Montreal Canadiense.