Koper dobro začel, slabo končal

Rokometaši Slovenj Gradca so v 11. krogu lige NLB premagali Koper z 32:29 (13:12).

Trener Koprčanov Boris Lisica  Foto: Tomaž Primožič/FPA
Trener Koprčanov Boris Lisica  Foto: Tomaž Primožič/FPA

SLOVENJ GRADEC > Slovenjgradčani nadaljujejo boljše predstave v zadnjih tednih. Po točki proti Velenjčanom in zmagi proti Dobovi so zdaj dve točki osvojili še proti Kopru in ga pri desetih točkah tudi ujeli na lestvici.

Po izenačenem začetku so vajeti v svoje roke vzeli gosti, ki so bili korak pred Korošci in v 21. minuti povedli za dva, štiri minute kasneje pa še za tri gole (12:9). Toda domači so že do polčasa nadoknadili zaostanek in po golu razpoloženega Kristiana Eskeričića na odmor odnesli gol prednosti (13:12).

Slovenj Gradec : Koper 32:29 (13:12)

Športna dvorana, gledalcev 420, sodnika: Humek in Škvarč.

Slovenj Gradec: Leben, Marković, Smolnikar, Cvetko 2, Milenković 3, Majcen, Štaleker, Levc 5 (2), Šol, Kotar 1, Svečko 1, Pandev 2, Eskeričić 9 (2), Lampret, Štumpfl 8, Jankovski 1.

Koper: Jelovčan, Đurica, Morato, Poklar 1, Konjevič, Bekrić 5, Moljk, Beganović, Muminović, Groff 1, Zugan 2, Sanabor, Makuc 8 (3), Kete 6, Breznikar 1, Bratkovič 5 (2).

Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 5 (3), Koper 8 (5).

Izključitve: Slovenj Gradec 4, Koper 14 minut.

V drugem delu je na krilih boljšega zaključka prvega Slovenj Gradec povedel za tri gole (17:14), a se gosti niso dali. Po golu Andraža Keteja so se v 41. minuti približali na vsega gol, a so imeli domači odgovor tudi na ta nalet tekmecev iz Kopra.

Dokončno pa so varovanci Nenada Maksića Koprčane strli v 49. minuti, ko so prvič povedli za štiri gole za relativno mirno končnico.

Pri Slovenjgradčanih sta izstopala Eskeričić in Uroš Štumpfl, ki sta dosegla devet oziroma osem golov. Pri gostih je osemkrat zadel Andraž Makuc, šestkrat pa Kete.

Zasedba iz Slovenj Gradca bo v prihodnjem krogu gostila Krko, koprska pa bo gostila Ivančno Gorico.