Kamničanke so v Zagrebu zares povedle le na začetku drugega niza, ko so imele tri točke prednosti. Foto: Organizator/Klemen Brumec

Zagrebčanke in Kamničanke so stare znanke iz Srednjeevropske lige. Zadnja leta so bile na medsebojnih tekmah praviloma boljše Slovenke in so dobile zadnje štiri medsebojne dvoboje. A tokrat so bile Kamničanke v Zagrebu povsem nebogljene. Hrvatice so jih po 68 minutah igre nadigrale, predvsem zaradi odličnih servisov in zanesljivega sprejema.

Slovenke so v prvem nizu le povedle z 1:0, nato pa naletele na odlične servise Katarine Pavičić, ki je v prvem nizu dosegla štiri ase, po njeni zaslugi se je začela razlika hitro večati, Calcit je v prvem nizu osvojil vsega 13 točk. Spodbudnejši je bil začetek drugega niza, v njem so povedle s 7:4 in 8:5, toda Zagrebčanke so se z delnim izidom 9:1 znova odlepile, tekmice pa priključka niso več našle. Prav tako so ga zaman iskale tudi po zaostanku na začetku tretjega niza.

Povratna tekma bo prihodnjo sredo v Kamniku, slovenske prvakinje bodo morale pokazati povsem drugačno predstavo, če želijo napredovati, Zagrebčanke pa nikakor niso ekipa, ki se je ne bi dalo ugnati.

Gregor Rozman, trener Calcit Volleyja: "Tekmo je dobila boljša ekipa, s tem, da ne vem, ali smo mi bili danes sploh v Zagrebu? Preprosto s takšno igro ne bi mogli premagati bistveno slabšega nasprotnika, kot je Mladost. Število lastnih napak je bilo absolutno nesprejemljivo, je pa res, da so nas Zagrebčanke vso tekmo pritiskale s servisi, mi na servis praktično nismo naredili nič, ob tem so imele domačinke ves čas dober sprejem in na takšen sprejem je težko igrati blok-obrambo. Lahko rečem, da je bilo z naše strani bolj malo odbojke, sicer smo se trudili, skušali priti do razpoložene igralke, toda ni šlo, ni bilo igralke, ki bi potegnila voz, ki bi dala določeno stabilnost. Na kratko, nismo bili na svoji ravni."

LIGA PRVAKOV (Ž) - KVALIFIKACIJE

Četrtfinale, 1. tekma

MLADOST - CALCIT VOLLEY
3:0 (13, 17, 20)

Mladost Zagreb: Antunović, Pavičić 10 (5 asov), Popić 5 (1 as, 3 bloki), Perić 2, Mihaljević 12 (1 as), Papac, Luketić, Mehić 5, Ištuk, Marković 12, Smoljan, Štimac, Korača, Grabić.

Calcit Volley: Gorjup, Radišković 10 (2 asa, 1 blok), Vovk, Đorđević 5 (1 blok), Hutinski 6 (1 blok), Boisa 3, Kregar 2 (1 blok), Charuk 5, Vukojević, Pucelj 6 (1 as), Čižman, Banko.

Povratna tekma v sredo, 26. oktobra.

Mariborčani dobili prva dva niza, a nato popustili

Odbojkarji Merkur Maribora so se po hitrem postopku poslovili od evropskih tekmovanj. V kvalifikacijah pokala evropskega izziva jih je porazil že prvi tekmec, ukrajinski Epicentr-Podoljani Horodok, ki je dobil tudi povratno tekmo v Mariboru, po zmagi 3:0 doma je bil tokrat boljši s 3:2.

Varovanci Sebastijana Škorca so bili na prvi tekmi na Poljskem, kjer so svojo domačo tekmo odigrali Ukrajinci, povsem nebogljeni, tekmo so gladko izgubili z 0:3. A tokrat so vendarle pokazali boljšo predstavo, malo prestrašili močne tekmece, a ti so, ko so videli, da je vrag odnesel šalo, prestavili v višjo predstavo in po zaostanku 0:2 izenačili, s tem pa si že tudi zagotovili napredovanje. "Tie break" je bil tako le formalnost, tudi njega pa so prepričljivo dobili gosti.

Jan Klobučar je bil s 25. točkami najbolj učinkovit igralec tekme v Pliberku, Uroš Pavlovič se je ob 75-odstotni uspešnosti v napadu izkazal tudi s šestimi bloki. Foto: Organizator/Klemen Brumec

POKAL EVROPSKEGA IZZIVA (M), 1. krog

Povratni tekmi, četrtek ob 18.30: *
TIIKERIT (FIN) - PANVITA POMGRAD (2:3)

Merkur MB - EPICENTR HORODOK (UKR) (0:3)
2:3 (27, 21, -13, -14, -8)

V oklepaju izid prve tekme.

Odbojkarji Calcit Volleyja so v prvi tekmi prvega kroga pokala Cev v Pliberku premagali domačo Zadrugo Dob s 3:1 (24, 19, -25, 21).