Britanska skupina The Beatles je na stadionu Shea v New Yorku prvič nastopila leta 1965, ko je bila na vrhuncu slave, a glede na poročila takratnih časopisov koncerta naslednje leto niso mogli razprodati. Četverica iz Liverpoola se je do sredine 60. let usmerila v nekoliko bolj eksperimentalno glasbo, ki je le redko delovala na velikih stadionih.

56-letni rumen plakat za koncert Beatlov 23. avgusta 1966 na newyorškem stadionu Shea, na katerem naj bi bilo po takratnem poročanju New York Timesa prostora še za 10.000 oboževalcev, je na dražbi prinesel 275.000 ameriških dolarjev (okoli 255.000 evrov). Po besedah dražbene hiše Heritage Auctions naj bi šlo za rekordni znesek za koncertni plakat – jeseni so za tovrstni spominek iztržili 150.000 ameriških dolarjev (okoli 139.000 evrov).

Najbolj ikonskega koncertnega posterja vseh časov zaradi dobre ohranjenosti sploh ni bilo treba obnavljati. Pred tem ni bil v lasti zbiralca, ampak je desetletja pripadal nekomu, ki se ni zavedal njegove vrednosti, dokler ga niso prodali na dražbi.

Šest dni za omenjenim nastopom je skupina v San Franciscu sicer odigrala svoj zadnji koncert – člani skupine so bili namreč med drugim kritični tudi do glasnih oboževalcev, zato so se odločili, da bo to njihova zadnja turneja.