Seattle se je le prebudil, a na 13. mestu Zahoda za območjem končnice po prvi četrtini krstne sezone zaostaja za 6 točk in 5 mest. Foto: AP

Pri letošnjih novincih v Nacionalni hokejski ligi, ki je z vstopom Seattla dobila uravnoteženih 32 ekip in številčno enakovredne skupine ter konferenci, sta se izkazala Jared McCann in Mason Appleton, ki sta vsak zadela po dvakrat. Brandon Tanev je k zmagi dodal gol in dve podaji, med strelce sta se vpisala še Carson Soucy in Jaden Schwartz, Yanni Gourde in Morgan Geekie pa sta vsak prispevala po dve podaji.

"Gre zgolj za samozavest, za zaupanje. V ekipi imamo 12 fantov, ki lahko vsak večer plošček spravijo v mrežo, a doslej jim je manjkalo nekaj zaupanja in samozavesti," je po tekmi dejal Appleton, ki je dosegel prva zadetka v sezoni, potem ko je izpustil prvih 11 tekem zaradi poškodbe. Vratar Chris Driedger je zaustavil 32 strelov, Seattle pa je prvič prišel do druge zaporedne zmage v gosteh.

Pri gostiteljih, ki so izgubili še peto tekmo zaporedoma na domačem ledu, je dvakrat zadel Jeff Skinner, Brett Murray je dodal gol in podajo, med strelce se je vpisal še Dylan Cozens, Kyle Okposo je zbral dve podaji, vratar Dustin Tokarski pa 25 obramb.

Razigrani Flamsi prek Pensov na vrh lestvic

Calgary je nova vodilna ekipa Pacifika in Zahodne konference. Na krilih Mikaela Backlunda ‒ ta je dosegel odločilni gol v sedmi seriji kazenskih strelov, vratar Jacob Markström pa je zapečatil zmago, ko je zaustavil zadnji poskus pingvina Brocka McGinna ‒ so Ognjeni zublji z 2:1 premagali Pittsburgh. Flamsi so na zadnjih osmih tekmah iztržili 6-1-1 in naslednjo tekmo ‒ v četrtek ‒ igrajo pri Los Angelesu Anžeta Kopitarja.

Češki novinec zaklenil vrata pred Jetsi

Winnipeg je doma presenetljivo z 0:1 klonil proti najslabši ekipi Zahoda, Arizoni. Kojotom je zmago priboril razpoloženi vratar ‒ Karel Vejmelka je namreč ubranil kar 46 strelov in prvič v karieri ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.

"Zame je to res poseben mejnik. Celotno tekmo smo odigrali dobro, vsaka minuta je štela, fantje v polju so se res izkazali. Obramba je zaustavila veliko strelov in ima veliko zaslug za to zmago. Gre za timsko zmago, zato je res posebna," je po tekmi dejal 25-letni Čeh, ki si je v domovini ime ustvaril kot čuvaj mreže Komete Brno. Edini zadetek na tekmi je dosegel Francoz Antoine Roussel.