Koper še kar melje tekmece

Koprčani so že šesto tekmo zapored neporaženi. Novinec v ligi se jim je nekaj časa dobro upiral in imel celo prvi priložnost za vodstvo, vendar so v drugem polčasu Koprčani iz protinapadov napolnili njegovo mrežo.

DOMŽALE > Koprski nogometaši sicer - ne glede na visok rezultat - v igri niso prevladovali. Gostiteljem so dopustili precej priložnosti, so pa pokazali svojo veliko kakovost - učinkovite protinapade, s katerimi so napolnili mrežo tekmeca.

Koprčani so takoj prevzeli pobudo, a niso bili posebej nevarni, nekoliko bolj konkretni so bili gostitelji, ki so si pripravili dve priložnosti. Sacha Varga je v 12. minuti lepo poskusil iz obrata, vendar streljal čez gol, v 31. pa so imeli Radomljani prvi resno priložnost za zadetek. Sandi Nuhanović je iz mrtvega kota z leve strani zadel vratnico.

Koprčani so povedli po prvem strelu na gol v 36. minuti. Po protinapadu je bilo videti, da je Kaheem Parris že zapravil priložnost za strel, a je vendar še našel moč in prostor, da je podal žogo v sredino, kjer jo je Bede Osuji z glavo potisnil v mrežo za prvi zadetek v koprskem dresu.

Parris je v 51. minuti tudi sam zatresel mrežo, vendar se je izkazalo, da je bil pred tem podajalec Maks Barišić v nedovoljenem položaju. Že v nasprotnem napadu pa je prišlo do izenačenja, ko je od daleč natančno meril Marko Božić. Žoga je zadela vratnico in se odbila v mrežo, sicer pa bi zaradi predhodnega prekrška Ivana Borne Jelića Balte sodnik zagotovo pokazal na belo piko za domače.

Kalcer Radomlje : Koper 1:4 (0:1)
Športni park Domžale, gledalcev 200 sodnik Perić (Kranj) 7. Strelci - 0:1 Osuji (36), 1:1 Božić (52), 1:2 Barišić (62), 1:3 Barišić (75), 1:4 Parris (85).
Kalcer Radomlje: Marjanović 5, Mužek 5, Guček 5, Jazbec 5 (od 46. Šarić 6), Zabukovnik 5,5, Nuhanović 6 (od 76. Žulj-), Primc 5,5, Blaić 5, Božić 6, Varga 5,5 (od 78. Fortuna), Kregar 5,5 (od 46. Nikolić 5). Trener: Rok Hanžič.
Koper: Adam 6,5, Palčič 6, Žužek 6,5, Rajčević 6,5, Bručič 6,5, Jelič Balta 6 (od 77. Grudina-), Oštrek 6 (od 60. Bešir 6), Barišić 7,5 (od 78. Varešanović-), Tičić 6,5 (od 71. Guberac-), Parris 7, Osuji 6,5 (od 71. Krajinović-). Trener: Zoran Zeljković.

Devet minut pozneje so imeli Radomljani še eno veliko priložnost, izkazal pa se je vratar David Adam, ki je ubranil strel Ivanu Šariću iz neposredne bližine. Radomljani so napadalnejšo igro drago plačali. Koprski napadalni trojec Osuji, Parris, Barišić je bil prehiter za domačo obrambo, Barišić je izkoristil drugo podajo Parrisa in spet popeljal svojo ekipo v vodstvo. Svoje so opravile tudi menjave. V 75. minuti je izgubljeno žogo domačih na sredini igrišča Ivica Guberac poslal do Barišića, ki je domačim povsem vzel voljo do igre in s petimi zadetki zasedel prvo mesto na lestvici strelcev. Na 4:1 je v 85. minuti povišal Parris.

“Bilo je nekaj trenutkov, ko bi lahko bolje reagirali, vendar je bilo težko prebiti tako zgoščeno obrambo. Tekma pa traja 90. minut in kar smo si uspeli ustvariti, smo tudi izkoristili. Malo se je poznala odsotnost Colleya, Osuji pa še ni popolnoma pripravljen, saj se nam je pozno priključil. Pomembno je, da igralci, ki vstopijo s klopi dvigujejo ekipo in le tako sledimo zadanim ciljem,” je bil z novo zmago zadovoljen trener Kopra Zoran Zeljković.