Slovenca sta navdušila. Foto: Nina Jelenc

Tekma je bila izjemno tesna, saj je Denis Gargaud Chanut slavil z vsega 16 stotinkami prednosti. Benjamin Savšek je bil drugi, s tem pa se je v skupnem seštevku svetovnega pokala prebil na drugo mesto. Slovenski uspeh je dopolnil Luka Božič (+1,69), ki je bil tretji.

V polfinalu je veslal še en Slovenec Nejc Polenčič, ki pa se mu je nastop ponesrečil, saj je dosegel zadnje mesto med 30 polfinalisti.

Fišerova presenetila Foxovo
Med kanuistkami je zmagala Čehinja Tereza Fišerova, ki je progo opravila brez dotika. Drugo mesto je osvojila Jessica Fox (+1,45). Avstralka je bila najhitrejša, a se je dotaknila dvojih vrat. Najnižjo stopničko zmagovalnega odra je ujela Nemka Elena Apel (+1,83). Alja Kozorog je bila 15., Eva Alina Hočevar pa 24.