Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

0 19.10.2022 10:37:45

Jovanka Radičević: Verjamem, da bomo pokazale našo pravo igro

Jovanka Radičević v objemu z Barbaro Arenhart
RK Krim Mercator
Rokometašice Krima Mercatorja so v tej sezoni že večkrat dokazale, da se lahko kosajo z najboljšimi, a po petih odigranih krogih najelitnejšega evropskega rokometnega tekmovanja ostaja nekaj grenkega priokusa.

Zakaj? Na vseh petih tekmah lige prvakinj so se v prvem polčasu predstavile v dobri luči. Bile so konkurenčne tekmicam, bile so blizu ali pa celo pred njimi. Na gostovanju v Bukarešti so imele na primer po 30 minutah igre dva zadetka prednosti, dva zadetka sta jih v Areni Stožice ob glavnem odmoru ločila od aktualnih evropskih prvakinj iz norveškega Kristiansanda, proti ekipi Banika Mosta so bile z osmimi zadetki zaloge razred zase, na obračunu s Ferencvarošem je bil izid po polovici srečanja poravnan, z minimalnim zaostankom pa so se tigrice v slačilnico odpravile preteklo nedeljo v nemškem Ludwigsburgu.

In nato nastopi drugi polčas. Polčas, ki tigricam v tej sezoni povzroča nemalo preglavic, saj jim v uvodnih minutah igra ne steče. Tekmice so si (z izjemno obračuna na Češkem) vselej priigrale lepo prednost, ki za krimovke ni bila več ulovljiva, končni rezultati pa zato v ljubljanski tabor ne prinašajo obilo veselja.

"Uvodne minute drugega polčasa in tehnične napake, ki se pojavljajo takrat, nas stanejo boljšega izhodišča pred samimi končnicami tekem. Mislim, da smo bile proti Bukarešti in Ferencvarošu blizu zmage, a je odločila dolga klop tekmic. Veliko je dobrih stvari v naši igri, nekaterim pa se moramo še posvetiti," je po petem krogu in četrtem porazu v tej sezoni lige prvakinj motivirano dejala Jovanka Radičević, z 29 zadetki skupaj z Darjo Dmitrijevo najboljša strelka Krima na prvih petih tekmah v najelitnejšem evropskem tekmovanju.

Priložnost za novo dokazovanje in prekinitev uroka drugega polčasa se ponuja že konec tedna. Krimovke bodo v nedeljo ob 14. uri na tekmi tedna po izboru Evropske rokometne zveze gostile dvakratne francoske državne prvakinje Brest. "To bo eno zahtevnejših srečanj, saj je ekipa Bresta odlična. Na vsakem igralnem položaju ima kakovostne rokometašice. V obrambi igrajo trdno, tudi v napadu so dobro uigrane. Poleg tega se je po poškodbi vrnila Đurđina Jauković. Zdaj je še močnejša, v še boljši formi. Mislim, da je prav ona glavna igralka francoske ekipe," je izkušena Črnogorka v zasedbi Krima Mercatorja opozorila pred srečanjem z rokometašicami Bresta, ki ga bodo edine slovenske predstavnice v ligi prvakinj znova odigrale v Areni Stožice. Ta bo ljubiteljem rokometa zaradi zapor nekaterih cest ob ljubljanskem maratonu lažje dostopna.

Zgodovina medsebojnih obračunov na strani Francozinj

V dolgi in bogati klubski zgodovini Krima Mercatorja so si tigrice z rokometašicami iz severozahodne francoske regije Bretanje nasproti stale le dvakrat, obakrat v sezoni 2019/20. Prvi medsebojni obračun so na Kodeljevem z 29:25 dobile gostje, tudi drugi pa je pripadel Francozinjam (37:26). Veliko preglavic je takrat sedemindvajsetkratnim slovenskim državnim prvakinjam povzročala kapetanka slovenske izbrane vrste v dresu Bresta Ana Gros, ki se je na dveh dvobojih podpisala pod 17 zadetkov.

Francozinje na 31-letno slovensko levo zunanjo igralko ne morejo več računati, saj je po sezoni 2020/21 zamenjala klubsko okolje. Če bodo želele vpisati še tretjo zmago nad Ljubljančankami in hkrati tretjo v tej evropski sezoni, bodo morale stvari v svoje roke vzeti zdajšnje varovanke Pabla Morele. V slovensko prestolnico sicer ne prihajajo z najlepšo popotnico, saj so na petih tekmah zbrale štiri točke. Najprej so klonile pred Vipersom iz Kristiansanda, nato še pred Bukarešto. V tretjem krogu so premagale madžarski FTC, v četrtem češki Banik Most, nazadnje pa so morale premoč priznati Odenseju. Krimovke bodo naredile vse, da jih premagajo še same. "Zavedamo se, da bo obračun zahteven. A to je šport. Vedno moraš dati vse od sebe in verjeti vase, saj je to edina pot do uspeha. Zato verjamem, da nam bo v nedeljo uspelo pokazati našo pravo igro," je zaključila Radičevićeva