Marte Olsbu Roeiseland Julia Simon Hanna Öberg Polona Klemenčič biatlon

Nedelja, 19. 3. 2023, 16.15

BIATLON, SKUPINSKI START (Ž), OSLO

Hanna Öberg dobila zadnjo tekmo sezone

Hanna Öberg | Hanna Öberg je dobila zadnji biatlonsko tekmo sezone. | Foto Guliver Image

Hanna Öberg je dobila zadnji biatlonsko tekmo sezone.

S sezono v svetovnem pokalu so končale tudi biatlonke. Zmagovalka tekme s skupinskim štartom za svetovni pokal v Oslu je Švedinja Hanna Öberg. Edina Slovenka na tekmi Polona Klemenčič je zasedla 22. mesto.

Johannes Thingnes Boe
Sportal Za konec sezone še ena zmaga J. T. Boeja

Hanna Öberg je bila vseskozi v boju za najvišje mesto. Tudi po zadnjem streljanju, ko je morala enkrat v kazenski krog, je snežni stadion v Holmenkollnu zapustila kot prva in se od sezone poslovila z zmago. Z enakim izkupičkom na strelišču je bila druga norveška veteranka Marte Olsbu Roeiseland, ki se s tem nastopom poslavlja od aktivnega športa, zaostala pa je 22 sekund. Zelo hitra je bila tretjeuvrščena Francozinja Anais Chevalier Bouchet. Po treh kazenskih krogih je njen zaostanek znašal 43,7 sekunde.

Francozinja si je stopničke priborila v zadnjem krogu, v katerem je prehitela Nemko Hanno Kebinger. Peto mesto je zasedla zmagovalka skupnega seštevka svetovnega pokala Francozinja Julia Simon, ki je zgrešila kar štiri tarče.

V smučini je bila vnovič zelo hitra tudi Polona Klemenčič. Gorenjka je tekmo začela z dvema strelskima napakama, na drugem postanku dodala še eno, kljub temu pa je bila z 19. mestom še vedno v igri za mesto med najboljšo petnajsterico. Klemenčič pa se je še enkrat zalomilo na zadnjem strelskem postanku, kjer je dodala četrto in peto napako ter na svoji drugi tekmi s skupinskim startom v karieri, kjer nastopa 30 najboljših tekmovalk na svetu, zdrsnila na 22. mesto. Sezono je končala na 28. mestu skupnega seštevka.