Odbojkarice lovijo drugo zmago. Foto: OZS

Slovenske odbojkarice, ki se želijo skozi kvalifikacije prebiti na tretje evropsko prvenstvo v zgodovini, so tekmovanje v skupini D začele z zmago nad Avstrijo.

Prenos na TV Slovenija 2

Tekmo Slovenija - Avstrija boste lahko spremljali v neposrednem prenosu na TV Slovenija 2 in naši spletni strani.

V slovenskem taboru pa opozarjajo, da kljub prepričljivi zmagi reprezentanco v Gradcu čaka precej težja naloga. V skupini z Azerbajdžanom in Gruzijo so Avstrijke neposredne tekmice Slovenk v boju za prvi dve mesti, ki vodita na EP, ki bo prihodnje leto v Belgiji, Italiji, Estoniji in Nemčiji.

Sorodna novica Slovenke kvalifikacije za EP začele z zmago nad Avstrijo s 3:0

Slovenski selektor Marco Bonitta se po zadnjem treningu, ki so ga njegove varovanke opravile v Mariboru, zaveda, da bo tekma v Gradcu drugačna: "V Avstriji nas čaka drugačna, težja tekma. Morali bomo bolje servirati, kot smo v soboto, prav tako bo treba tudi bolje napadati. Sicer pa mislim, da smo dobro pripravljeni na tekmo in na boj z Avstrijo."

Reprezentantka Naja Boisa je bila vesela predvsem tega, da so s soigralkami v obračunu z Avstrijkami v celoti upoštevale navodila selektorja in da so kljub velikemu zaostanku v tretjem nizu, ko so gostje vodile že s 24:17, zrežirale preobrat in si zagotovile zmago brez izgubljenega niza: "Na prvi tekmi smo dobro opravile nalogo. Držale smo se tega, kar smo se dogovorili pred tekmo, ter z blokom in obrambo dobro ustavile njihovi najboljši napadalki. Le v tretjem nizu nam je nekoliko popustila koncentracija, a pomembno je, da smo se po velikem zaostanku pobrale in verjele v to, da niz lahko dobimo."

Po prvem krogu kvalifikacij Slovenke zasedajo prvo mesto v skupini D, drugi pa je za zdaj Azerbajdžan, ki je na domačem parketu Gruzijo odpravil s 3:0. Slovenske odbojkarice tretja tekma čaka v soboto proti Gruziji v gosteh, kvalifikacije pa se bodo končale 10. septembra.