152387

NBA: Dončić nadaljuje z izjemnimi predstavami, Dallas še naprej zmaguje

Avtor: Klemen Verlič
8. 3. 2022, 08.24

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je v severnoameriški ligi NBA poskrbel za novo izjemno predstavo. Na tekmi proti Utah Jazz, možnemu tekmecu Dallas v prvem krogu končnice, je s 35 točkami in 16 skoki, kar je njegov rekord sezone, pred domačimi navijači popeljal Dallas do zanesljive zmage s 111:103.

Dončić je v 38 minutah na parketu zbral še sedem podaj, tri ukradene žoge in blokado, izgubil pa je tudi tri žoge. S strelskim izkupičkom se je pri le 23 letih dvignil na deseto mesto večne lestvice strelcev Dallasa.

Tokrat je v napadu prejel tudi veliko pomoči od soigralcev. Spencer Dinwiddie je k peti zaporedni zmagi Dallasa dodal 23 točk, Dorian Finney-Smith pa 21. Dallas je v vodstvo prišel v prvi četrtini, nato pa v drugi to na krilih Dončića povečal. Ob odmoru je bil izid 60:49, razlika pa je nato v tretji četrtini še naprej rasla, tako da je bila zadnja četrtina bolj ali manj le formalnost.

Trener Utaha Quin Snyder je bil po tekmi poln hvale za Dallas. “V zadnjem obdobju odlično igrajo, vsakega v ligi lahko premagajo. Ob tem seveda izstopa Luka, ki je poseben igralec zaradi lahkotnosti, s katero dosega koše, lovi skoke in pripravlja akcije,” je za uradno spletno stran Dallasa ocenil Snyder.

Pri Utahu, s katerim se Dallas lahko izenači na zadnji tekmi rednega dela na domačem terenu 27. marca, je bil prvi strelec Bojan Bogdanović z 21 točkami, Rudy Gobert je zbral 12 točk in 13 skokov.

Med Dončićem in Gobertom je bilo na tekmi kar nekaj vroče krvi, Slovenec je pred odhodom na odmor ob polčasu prejel 13. tehnično napako, potem ko je v Goberta vrgel žogo. Pred tem je Dončić večkrat v napadu iskal Goberta in ga silil v obrambo izven rakete ter čez njega zadel več metov za tri točke.

Tudi sicer sta se večkrat zapletla. “To je bila pomembna tekma. Na takšnih tekmah bo prisotno nekaj živčnosti,” je za spletno stran ESPN dejal Dončić, ki se je spotaknil ob Goberta v tretji četrtini. Ljubljančan je sprva menil, da je šlo za namerno spotikanje, a je pregled posnetka pokazal, da je do stika prišlo naključno.

Dallas bo niz štirih domačih tekem končal v sredo proti New Yorku, nato ga čaka pet zaporednih gostovanj. Trenutno je pri 40 zmagah in 25 porazih na petem mestu zahodne konference tik za Utahom s 40 zmagami in enim porazom manj.

Razlika med četrtim in petim mestom pa pomeni prednost domačega igrišča v prvem krogu končnice, tega se zaveda tudi Dončić, ki je po zmagi govoril ravno o pomenu prednosti domačega parketa. “Gre za pomembno stvar. Odkar sem tu, še nikoli nismo imeli prednosti domačega igrišča v končnici, tako da igramo za to,” je dejal.

Tesno za petami Dallasu in Utahu je Denver z izkupičkom 39:26. Finalist zahodne konference pred dvema sezonama je do 39. zmage prišel v pretekli noči, ko je na domačem parketu s 131:124 premagal Golden State Warriors. Za Denver je znova blestel srbski center Nikola Jokić, ki je z 32 točkami, 15 skoki in 13 podajami dosegel 18. trojni dvojček sezone. Golden State je igral brez prvega zvezdnika Stephena Curryja, ki je počival, manjkala sta tudi Klay Thompson in Andrew Wiggins.

Na preostalih tekmah preteklega večera so Philadelphia 76ers zabeležili že peto zmago v nizu, odkar se je moštvu priključil James Harden iz Brooklyna. Pri zmagi s 121:106 nad Chicagom je Harden dosegel 16 točk in 14 podaj, Joel Embiid je za Philadelphio dosegel kar 43 točk. Tako je že desetič v tej sezoni presegel mejnik 40 točk.

Košarkarji Miami Heat so s 123:106 odpravili Houston Rockets, Detroit Pistons so s 113:110 premagali Atlanta Hawks, medtem ko se je legendarni trener Gregg Popovich izenačil z Donom Nelsonom na vrhu večne lestvice trenerjev s 1335 zmagami, ko je njegov San Antonio s 117:110 premagal Los Angeles Lakers. Ti igrajo brez LeBrona Jamesa, ki ima poškodovano koleno.

Vir: STA

1

2

Nekdanji kralj strelcev: Jakupović in Matko že zdaj pri zavidljivem številu golov! (VIDEO)...Več

3

Krznar: “Za poraz je kriv prvi polčas, eksperimentiranje se ni obrestovalo” (VIDEO)...Več

1

Bitka za Schalkejevega čudežnega dečka se stopnjuje: V najboljšem položaju Bavarci in biki...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več