214209

Gostitelji z zmago otvorili turnir

Avtor: Lamin Diallo
14. 1. 2024, 08.58

Slonokoščena obala je z zmago odprla afriško nogometno prvenstvo, ki ga tudi gosti. V Abidjanu so gostitelji turnirja z 2:0 ugnali Gvinejo Bisao. Slonokoščena obala je po mnenju mnogih eden favoritov prvenstva, glavni med temi pa je branilec naslova Senegal.

Slonokoščena obala je uvodno tekmo dobro odprla, Seko Fofana iz Al Nassra je zadel že v četrti minuti. Isti igralec je v 34. minuti zadel še prečko. V drugem polčasu je v 58. minuti zadel še napadalec Crvene zvezde Jean-Philippe Krasso za 2:0.

Slonokoščena obala in Gvineja Bisao sta v skupini A, kjer sta še Nigerija in Ekvatorialna Gvineja. V skupini B so Egipt, Gana, Zelenortski otoki in Mozambik, v C so Senegal, Kamerun, Gvineja in Gambija, v D Alžirija, Burkina Faso, Mavretanija in Angola, v E Tunizija, Mali, Južnoafriška republika in Namibija, v F pa polfinalist zadnjega svetovnega prvenstva Maroko, DR Kongo, Zambija in Tanzanija.

V osmino finala se bodo prebile prvo- in drugouvrščene ekipe iz vsake skupine ter štiri najboljše tretjeuvrščene.

Letošnji zmagovalec, finale bo 11. februarja, bo dobil za afriško prvenstvo rekordnih 6,4 milijona evrov, kar je 40 odstotkov več, kot je na zadnjem prvenstvu dobil Senegal.

Vir: STA

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več

2

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

3

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več