Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

doncic Ekipa24.si

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 16.04.2023 20:48:24

Juventus znova izgubil

Nogometaši Juventusa so v 30. krogu serie A doživeli drugi zaporedni poraz. Z 1:0 jih je ugnal Sassuolo, strelec edine gola na tekmi pa je bil v 64. minuti Gregoire Defrei. Poraz je tudi slaba popotnica pred povratno tekmo četrtfinala lige Evropa ta teden proti Sportingu v Lizboni.

Z drugim zaporednim porazom pa je Juventus, ki so ga kaznovali z odvzemom 15 točk, naredil tudi ogromen korak nazaj v boju za evropska tekmovanja v prihodnji sezoni. Ekipa iz Torina je na sedmem mestu s 44 točkami.

Juventus je bil sicer aktivnejša ekipa, v končnici tudi z nekaj resnimi poskusi za izenačenje, a Adrien Rabiot in Angel Di Maria nista realizirala najlepših priložnosti za izenačenje. Sassuolo se je na koncu veselil prve domače zmage nad Juventusom po oktobru 2015.

Že pred tem sta se Lecce in Sampdoria, pri kateri vratar Martin Turk ni dobil priložnosti, razšla 1:1. Z enakim izidom se je končala tekma Torino - Salernitana, za katero vnovič ni zaigral poškodovani Domen Černigoj.

Zelo živahna je bila sobota. Letošnji četrtfinalisti nogometne lige prvakov niso imeli svojega dne. Milan je v Bologni igral 1:1, tekma med Napolijem in Verono se je končala brez golov, milanski Inter pa je na svojem San Siru izgubil proti Monzi z 0:1. Nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović ni branil za Inter.

Zasedba iz Neaplja ima kljub manjšemu spodrsljaju in zaradi zmage drugouvrščenega Lazia na petkovi tekmi proti Spezii s 3:0 še vedno lepo prednost 14 točk pred omenjeno ekipo iz italijanske prestolnice.

Milan ostaja na četrtem mestu z enakim številom točk kot tretjeuvrščena Roma, ki bo danes gostila Udinese Jake Bijola in Sandija Lovrića. Na petem mestu je Inter z dvema točkama manj.

V Bologni so gostitelji povedli že v prvi minuti, potem ko je zadel Nicola Sansone, izenačujoči gol pa je za "rossonere" dosegel Tommaso Pobega v 40. minuti. Milanski Inter je v svojem hramu izgubil proti lokalnemu tekmecu iz Monze, v črno jih je v 79. minuti zavil 32-letni branilec Luca Caldirola.

Cremonese je v petek premagal Empoli z 1:0. Slovenski reprezentant Petar Stojanovič je za osmoljeno toskansko ekipo igral od 62. minute, njegov soigralec Lovro Štubljar pa ni dobil priložnosti med vratnicami. Spezia je brez Tia Cipota doma klonila proti Laziu z 0:3.

V nedeljo bodo na sporedu štiri tekme. Salernitana Domna Črnigoja bo gostovala v Torinu, Lecce se bo doma pomeril s Sampdorio, Sassuolo bo gostil Juventus, Roma pa Udinese. V ponedeljek bo v Firencah še zadnja tekma 30. kroga med Fiorentino in Atalanto.

Značke: nogomet, italija