Klaebo z lahkoto najboljši še šestič zaporedoma, Ličef 54., Šimenc 61.

Falun, 16. marca - Norveški zvezdnik smučarskega teka Johannes Hoesflot Klaebo je zmagovalec moške preizkušnje na 10 km klasično za svetovni pokal v švedskem Falunu. Predzadnjo tekmo letošnje sezone je na drugem mestu sklenil Finec Iivo Niskanen, ki je zaostal za 22,1 sekunde. Izmed štirih slovenskih nastopov je najvišje s 54. mestom posegel Miha Ličef.

Planica.
Norveški smučarski tekač Johannes Hoesflot Klaebo.
Arhiv STA

Klaebo je danes z veliko prednostjo slavil še šestič zapovrstjo in 15. v sezoni. Če ga ne bi med sezono pestile bolezni, zaradi katerih je izpustil devet tekem, bi Norvežan bržkone že osvojil nov veliki kristalni globus. Tako v skupnem seštevku svetovnega pokala še naprej vodi njegov rojak Harald Oestberg Amundsen, danes osmi, ki ima pred zadnjo tekmo sezone 112 točk naskoka.

Od Slovencev je najvišje končal Ličef, ki je za 12 sekund zgrešil točke. Miha Šimenc je bil 61., Nejc Štern 77., Anže Gros pa 86.