Novomeščani so v Domžalah vodili večino tekme. V prednosti so bili vse do začetka zadnje četrtine, ko je Helios povedel prvič po šesti minuti. V sami končnici gostitelji niso dovolili koša Krki skoraj tri minute. Z delnim izidom 9:0 so si nabrali prednost, ki je varovanci Gašperja Okorna niso mogli nadomestiti.

Prvo ime tekme je bil Blaž Mahkovic, ki je dosegel 32 točk, zadel je vseh 15 prostih metov. Dodal je še devet skokov. 20 točk je vknjižil Tibor Mirtič, 16 Austin Luke, 15 Niko Bačvić. Lovro Buljević je dosegel dvojni dvojček z 10 točkami in 10 skoki.

Pri Krki sta izstopala Miha Cerkvenik z 22 in Rok Stipčević z 19 točkami.

V finalu se bo igralo na tri zmage. Termini še niso znani. Lani je Cedevita Olimpija slavila s 3:0.

Ljubljančani se bodo v finalu potegovali za jubilejni dvajseti naslov prvaka in tretjega zaporednega, Helios Suns, ki bo šestič igral v finalu, je bil doslej prvak Slovenije v sezonah 2006/07 in 2015/16.