Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

nu
1 06.05.2024 12:54:56

Prava drama v Avstriji: slovenski reprezentant šokiran nad odmevno sodniško odločitvijo (foto)

Prvenstva po Evropi se počasi bližajo h koncu.

Slovensko prvenstvo je bilo odločeno že pred več kot tednom dni, ko so si Celjani po zmagi nad Olimpijo zagotovili drugi naslov v zgodovini kluba. Veliko večja drama pa te dni poteka pri severnih sosedih. Še pred nekaj tedni je vse kazalo na to, da Red Bull Salzburg naslova ne bo izpustil iz rok. Pred začetkom boja za prvaka je imel prednost pred Sturmom, za katerega igrata tudi dva slovenska reprezentanta Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat.

A nekdanji klub Benjamina Šeška si je na zadnjih tekmah privoščil kar nekaj spodrsljajev: na zadnjih šestih tekmah je le enkrat zmagal, dvakrat remiziral in kar trikrat izgubil. Nazadnje v nedeljo, ko ga je z 2:0 premagal dunajski Rapid. Sturm iz Gradca je tako imel izjemno priložnost, da prednost poveča na velikih 6 točk.

Tudi črno-belim pa se ni izšlo vse po željah, proti Hartbergu so le remizirali po tem, ko so več kot 80 minut igrali z igralcem manj. V 9. minuti tekme je bil izključen Gorenc Stanković, ki po prekršku, ki ga je storil, ni mogel verjeti svojim očem. Najprej mu je sodnik pokazal rumeni karton, kasneje pa je po posredovanju VAR-a sodnik spremenil svojo odločitev in slovenski reprezentant je videl rdeče. "Želel sem izbiti žogo, a sem nasprotnika udaril po nogi. Po mojem mnenju to ni bil resen prekršek in mislil sem, da bom dobil rumeni karton. Tudi ko je posredoval VAR, me ni skrbelo, zato sem bil toliko bolj šokiran, mi je sodnik pokazal rdeči karton," je po koncu povedal izkušeni Gorenc Stanković in razkril, kaj je ob odhodu z igrišča sporočil svojim soigralcem: "Povedal sem jim, naj dajo vse od sebe. Na koncu sem bil res ponosen na njih."

Sturm ima dve tekmi pred koncem prvenstva 4 točke prednosti pred Salzburgom. Naslov in dvojno krono lahko potrdi že ta konec tedna na gostovanju pri Lasku v Linzu.