Šport > Košarka
965 ogledov

Jokić in kolegi v velikih težavah

Karl-Anthony Towns Profimedia
Minnesota v drugem krogu končnice povedla z 2:0, Knicks začeli z zmago proti Indiani.

V ligi NBA sta bili na sporedu dve tekmi v drugem krogu končnice. Minnesota Timberwolves je v konferenčnem polfinalu zahoda vpisala drugo zmago, tokrat je prvake Denver Nuggets premagala s 106:80. Do prve zmage v konferenčnem polfinalu vzhoda so prišli New York Knicks, ki so ugnali Indiano s 121:117.

Tretji nosilci Timberwolves so dosegli drugo zaporedno zmago v gosteh v Denverju nad prvaki lige NBA, serija na štiri zmage se bo zdaj preselila v Minneapolis, kjer bosta naslednji dve tekmi. Karl-Anthony Towns in Anthony Edwards sta dosegla po 27 točk, vendar je bila glavna zvezda predstave zelo trdna obramba Minnesote, ki je povsem onemogočila Denver. Timberwolves so drugo tekmo konferenčnega polfinala končali z 11 ukradenimi žogami in 12 blokadami, kar je v velikem nasprotju z Denverjem, ki je dosegel le šest ukradenih žog in pet blokad.

Zanimivo je, da je Minnesota prevlado dosegla brez Rudyja Goberta, ki je eden od obrambnih stebrov zasedbe Timberwolves. Francoz se je pridružil partnerki po rojstvu prvorojenca.

"Ko nimaš obrambnega igralca leta, moraš pospešiti svojo igro," je pozneje dejal Towns. "Vsi smo razumeli izziv proti branilcem naslova, res dobri ekipi, z nekaterimi najboljšimi igralci. Samo želeli smo priti sem in najti način, kako zmagati."

Karl-Anthony Towns | Avtor: Profimedia Profimedia

Sivi volkovi so s čvrsto obrambo parali živce članom zasedbe iz Kolorada. Nuggets bodo tretjo tekmo serije najverjetneje odigrali brez zvezdnika Jamala Murrayja.

Tega so kamere v drugi četrtini ujele, ko je na igrišče vrgel toplotni obkladek, kar je povečalo možnost izključitve, ko bodo incident pregledali člani disciplinske komisije NBA.

Ta incident je simboliziral težave Nuggets na tekmi, na kateri je Minnesota imela ves čas nadzor. Gostje so v začetku tretje četrtine povedli z 32 točkami prednosti.

Trener Denverja Michael Malone je priznal: "Pravkar so nas pretepli v naši dvorani in osramotili smo se pred našimi navijači. Dobra stvar je, da ne bomo igrali do petka, tako da imamo priložnost, da se zberemo in razmislimo o tem, kaj želimo narediti naprej."

Nova izjemna predstava Brunsona

Na drugi tekmi končnice je imel Jalen Brunson bleščečo četrto četrtino, ko so Knicks na prvi tekmi polfinala vzhodne konference premagali Indiana Pacers s 121:117.

Brunson je končal s 43 točkami, šestimi skoki in šestimi podajami, s čimer je New Yorku zagotovil zgodnjo prednost v konferenčnem polfinalu v igri na štiri zmage. Brunson je v četrti četrtini dosegel 21 točk in zaključil svojo četrto zaporedno tekmo v končnici s 40 točkami ali več pred 19.812 navijači v kultnem Madison Square Gardnu.

Jalen Brunson | Avtor: Profimedia Profimedia

Donte DiVincenzo je dopolnil Brunsona s 25 točkami, medtem ko je Josh Hart navdušil s predstavo, ki je vključevala 24 točk, 13 skokov, osem podaj, tri ukradene žoge in blokado.

Myles Turner je bil najboljši pri Pacersih s 23 točkami, Pascal Siakam jih je dodal 19.

"Lahko bi našteval o Brunsonu v nedogled, toda pri njem mi je všeč to, kako zelo je povezan z ekipo. Vse, kar ga zanima, je zmaga. In skrbi ga za soigralce, in na koncu, karkoli že potrebujemo, nam bo zagotovil," je po zmagi dejal trener kratkohlačnikov Tom Thibodeau.

V noči na sredo bo na parket stopil tudi slovenski zvezdnik Luka Dončić, ki ga skupaj z Dallas Mavericks čaka uvodni obračun polfinala zahodne konference pri Oklahoma City Thunder. Uvodno tekmo polfinala vzhodne konference bosta odigrali tudi zasedbi Bostona in Clevelanda.