Jayson Tatum je bil s 23 točkami prvi strelec Bostona. Foto: AP

Kelti so se po zaporednih porazih v Atlanti izognili prvemu nizu treh porazov v tej sezoni. "Želimo biti ekipa, lačna zmag ne glede na vse," je dejal Porzingis. "Porazi niso v našem DNK-ju. Enostavno nam v Atlanti ni ustrezalo, zato smo nocoj prišli sem in nam priskrbeli zmago z velikim 'Z'."

Zion Williamson je bil s 25 točkami (12 v prvi četrtini) in devetimi skoki prvi mož ekipe New Orleans Pelicans. Foto: AP

Boston Celtics, ki so že predčasno osvojili krono Vzhodne konference, so v zelo dobrem položaju, da bodo v prvem krogu končnice imeli prednosti domačega igrišča.

New Orleans, peta ekipa Zahodne konference, je padel na razmerje 45-29 v zmagah in porazih. Pelikani imajo zgolj eno zmago prednosti pred Dallasom Luke Dončića v boju za neposredno uvrstitev v končnico.

Dallas bo v noči z nedelje na ponedeljek lovil sedmo zaporedno zmago. Dončić in ekipa bodo igrali v gosteh pri teksaških tekmecih Houston Rockets. Houston je trenutno na 11. mestu zahodne konference.

Janis Andetokumbo je bil zelo razpoložen. Za zmago Milwaukeeja nad Atlanto je prispeval dvojni dvojček (36 točk in 16 skokov). Foto: AP

Dvojni dvojček Andetokumba in Bogdanovića
Na predvečer velike noči se je izkazal Janis Andetokumbo, ki je pri zmagi Milwaukeeja sodeloval s 36 točkami, zbral je tudi 16 skokov in dodal sedem podaj, tri ukradene žoge in blokiran met. Bucks, ki v vzhodni konferenci zaostajajo zgolj za Bostonom, so zmagali v Atlanti s 122:113.

Najboljša predstava Bogdana Bogdanovića (38 točk, 10 skokov, štiri podaje in ukradena žoga), odkar je v Ligi NBA ni bila dovolj – Alanta je morala priznati premoč Milwaukeeju. Foto: AP

Bucks so prekinili niz štirih zmag Atlante, ki je nazadnje dvakrat po vrsti ugnala vodilni Boston, in izboljšali svoje razmerje na 47-27. Prednost pred tretjeuvrščenim Clevelandom za drugo mesto na vzhodu so povečali na dve zmagi.

Atlanta je padla na 34-40 in ostala na 10. mestu na Vzhodu. To mesto Atlanto še pelje v dodatne kvalifikacije za končnico. Ta kvalifikacijski turnir za popolnitev mest v končnici bo od 16. do 19. aprila.

Košarkarji Orlanda so s kar 118:88 premagali v boju za končnico že odpisane člane zasedbe Memphis Grizzlies. Wendell Carter je dosegel 15 točk in 13 skokov na tekmi, na kateri je sedem igralcev ekipe Magic doseglo dvomestno število točk.

Orlando je z razmerjem 43-31 v zmagah in porazih na petem mestu Vzhodne konference.

Redni del sezone Lige NBA se bo končal 14. aprila.