Poroka na prvi pogled: Rudi in Marjetka, ko ju ...

Naročilo knjige OZADJE REPORTERJA IN MAGA
Magazin

Legendarni Pau Gasol je po več kot dveh letih spet zaigral na košarkarski tekmi

Deli na:

Eden najboljših evropskih košarkarjev vseh časov Pau Gasol se je po 25 mesecih neigranja vrnil na igrišče. V zadnjem krogu rednega dela evrolige je nastopil kot nova okrepitev Barcelone, ki je kljub porazu proti Bayern Münchnu (72:82) osvojila prvo mesto po štiriintridesetih odigranih tekmah.

Gasol, ki ni igral od marca 2019, ko si je zlomil kost v levem stopalu, je na parketu prebil trinajst minut in dosegel devet točk ter ujel štiri odbite žoge.

Starejši od bratov Gasol (40 let) je s špansko reprezentanco osvojil enajst medalj na velikih tekmovanjih. Med drugim je bil svetovni prvak leta 2006, trikrat evropski prvak in dvakrat olimpijski podprvak. V ligi NBA je osvojil dva prstana za prvaka z LA Lakers (2009, 2010).

Barcelona (Žan mark Šiško je v dresu Bayerna v 23 minutah zbral 5 točk, 5 skokov in 6 podaj) je redni del končala na prvem mestu z izkupičkom 24-10. V četrtfinalu, ki se bo začel 20. aprila, se bo na tri zmage pomerila z osmouvrščeno ekipo, ki bo znana v ponedeljek po zaostali tekmi Zenita iz Sankt Peterburga in Panathinaikosa.

Zenit Sankt Peterburg je danes z zmago proti Maccabiju (86:69) ostal v igri za končnico in ima usodo v svojih rokah. Če bo v ponedeljek doma premagal Panathinaikos, se bo med najboljšimi osmimi pridružil Barceloni, Bayernu, Real Madridu, CSKA Moskvi, Anadolu Efesu, Armani Milanu in Fenerbahčeju.

V primeru poraza bi zadnje, osmo mesto za četrtfinale zasedla Valencia, katere prvi strelec v evroligi je Klemen Prepelič s povprečjem 12,1 točko na tekmo.

Pari četrtfinala so Barcelona - Zenit/Valencia, CSKA Moskva - Fenerbahče, Anadolu Efes - Real Madrid in Armani Milano - Bayern München.