RK Krka RK Gorenje Velenje RK Trimo Trebnje Celje Pivovarna Laško Liga NLB

Nedelja, 19. 3. 2023, 19.59

Liga NLB, 18. krog

Celjanom po drami z Gorenjem visoka zmaga, uspešni tudi Trebanjci

Liga prvakov Celje Pivovarna Laško Barcelona | Celjani so ugnali Slovan. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Celjani so ugnali Slovan.

Za uvod v 18. krog rokometne lige NLB so rokometaši Celja Pivovarne Laško, ki so sredi tedna v pokalu izločili Gorenje, gostili Slovan in visoko zmagali z 42:24. Rokometaši Trimo Trebnjega pa so se po izpadu iz pokalnega tekmovanja hitro pobrali in s 36:27 ugnali Riko Ribnico. Po tej zmagi za vodilnimi Celjani še vedno zaostajajo dve točki, pred tretjeuvrščenimi Velenjčani (tekma manj) pa imajo tri točke prednosti.

Aleks Vlah RK Celje Pivovarna
Sportal Celjani po podaljšku izločili Velenjčane, Ormožani presenetili Trebanjce

V deželi suhe robe se je do 40. minute odvijal povsem enakovreden boj, po zadnjem izenačenju na dvoboju (21:21) pa so na igrišču zagospodarili izbranci gostujočega trenerja Uroša Zormana. Njegovi varovanci so bili v zadnjih dvajsetih minutah neustavljivi. V 52. minuti so po golu Filipa Glavaša, ki je dosegel kar 11 zadetkov, povedli z 32:24 in jasno je bilo, da bosta točki odšli v Trebnje.

Z odliko pa so svoje delo v tem tednu opravili Celjani. Najprej so v sredo v četrtfinalu slovenskega pokala po podaljšku premagali največje domače tekmece iz Velenja, v soboto pa so proti ljubljanskemu Slovanu zanesljivo osvojili novi točki in zadržali prvo mesto na razpredelnici v ligi NLB.

Izbranci domačega trenerja Alema Toskića so le v uvodnih minutah imeli nekaj težav z Ljubljančani, po zaostanku 2:5 pa so zagospodarili na igrišču in si že na polčasu priigrali deset golov prednosti (25:15). V drugi polovici tekme niso popustili niti za ped, vselej so bili korak ali dva pred tekmeci iz slovenske prestolnice, končna razlika 18 golov zgovorno priča o razmerju moči na igrišču.