Tamara Zidanšek se na peščeni podlagi zelo dobro znajde. Foto: EPA

24-letna Švedinja je odlično odprla obračun, hitro je povedla z 2:0, Zidanškova pa je imela velike težave s servisom, izgubila ga je tudi v peti in sedmi igri.

Švedinja zapravila štiri zaključne žoge za prvi niz
Björklundova, ki je dekle odličnega Kanadčana Denisa Shapovalova, je povedla s 5:2 in imela pri 40/15 v osmi igri dve priložnosti za zmago v uvodnem nizu. V ključnih trenutkih se ji je zatresla roka. Tudi v deveti in deseti igri ni uspela unovčiti priložnosti, skupaj je zapravila kar štiri. Zidanškova se je vrnila in imela priložnost za zmago v prvem nizu v 12. igri, vendar se je Švedinja rešila v podaljšano igro. Najboljša slovenska igralka je bila boljša s 7:3.

Zidanškova se je vrnila tudi v drugem nizu
V drugem nizu je Švedinja po zaostanku z 1:3 nanizala štiri igre. Servirala je za izenačenje na 1:1 v nizih, a ni uspela, nato pa je zapravil še zaključno žogo za drugi niz v 12. igri. Podaljšana igra je znova pripadla Zidanškovi s 7:3.

Končno razmerje v točkah je bilo zelo izenačeno (94:92). Obračun je trajal dve uri in 15 minut.

Za Konjičanko predstavlja turnir v Kolumbiji generalko pred zgodovinskim dvobojem v pokalu Billie Jean King naslednji teden v Kopru med Slovenijo in Romunijo. V uvodnem krogu je odpravila Madžarko Reko Luco Jani s 6:0 in 6:1.

V petek jo čaka Američanka Peyton Stearns
25-letna Zidanšek, 110. igralka na lestvici WTA, se bo v petek v četrtfinalu srečala z Američanko Peyton Stearns.

Tamara Zidanšek ima dobre izkušnje s turnirjem v glavnem mestu Kolumbije, ki poteka na nadmorski višini 2625 metrov. Leta 2019 se je uvrstila v četrtfinale, leta 2021 pa je v finalu izgubila proti domačinki Camili Osorio.