Krka ostaja v državnem prvenstvu še brez poraza. Foto: KK Krka

Novomeščani so igrali brez treh nosilcev igre, kapetana Jana Špana in najboljših dveh tujcev Jairusa Hamiltona ter Isaiaha Cousinsa. Vodili so praktično celo tekmo. Prvo četrtino so po seriji 10:0 dobili z 18:11, v 13. minuti pa so prvič povedli z dvomestno prednostjo. Minuto zatem je Leon Stergar izza črte zadel za +13, kar je bila najvišja razlika na tekmi.

Ljubljančani so se do polčasa približali na -4, v tretji četrtini pa povsem ujeli priključek, ko je bilo v 24. minuti 41:40. Toda Krka je takoj našla odgovor in pred zadnjimi desetimi minutami vodila za sedem. Še enkrat se je Ilirija približala na -5, toda gostitelji so v 36. minuti povedli za deset in poskrbeli za mirno končnico obračuna.

Prvi strelec tekme je bil z 19 točkami Miha Cerkvenik, Niko Bačvić pa jih je dodal 18. Oba sta nekdanja košarkarja Ilirije, pri kateri je bil s 16 najboljši Anej Orel. Prvič sta se pomerila brata Jurij in Sergej Macura. Center Krke in občasni reprezentant, ki je dobra štiri leta starejši, je dal dve točki, Sergej, ki se je letos vrnil v domovino, potem ko se je kalil pri Baskonii tako kot predtem tudi Jurij, in ogromno obeta, pa je prispeval sedem točk. Zbral je še 11 skokov.