Washington je prijetno presenečenje začetka sezone. Ena ključnih odlik Wizardsov je obramba pred trojkami – tekmeci so le 30-odstotni z meti izza črte. Miami je tokrat metal 7/27 za tri točke, pri čemer je zgrešil prav vse poskuse v 2. in 4. četrtini. Foto: AP

Kentavious Caldwell-Pope in Spencer Dinwiddie sta dosegla po 16 točk, pri čemer sta oba dosegla po dve ključni trojki, s čimer so Wizardsi preobrnili potek tekme s Heatom.

Washington in Miami sta si tako razdelila niz dveh tekem, oboji so slavili na domačem parketu. V četrtek je bilo na Floridi gladkih 112:97 za Vročico. Ključen je bil niz 15:2 v zadnji četrtini, kjer sta Caldwell-Pope in Dinwiddie dosegla prav vse točke za Čarovnike, ki so tako iz rok Miamija znova prevzeli vodstvo v Jugovzhodni skupini, predvsem pa ostajajo drugi na Vzhodu.

Pri zmagovalcih je z 21 koši in devetimi podajami izstopal Bradley Beal, kar četverica košarkarjev pa je dosegla dvomestno število košev. Pri Miamiju je bil najboljši z 29 točkami Jimmy Buttler.

Boston zmaguje na krilih Tatuma

Vse bolj razpoloženi so v ligi košarkarji Bostona, ki so s 111:105 premagali Oklahoma City Thunder in dosegli peto zmago na zadnjih sedmih tekmah, četrto zaporedno na domačem parketu. Izstopal je Jayson Tatum s 33 koši, Nemec Dennis Schröder jih je proti svoji nekdanji ekipi dodal 29.

Izredna učinkovitost Grka

Uspešni so bili tudi branilci naslova Milwaukee Bucks, ki so s 117:108 ugnali Orlando Magic, razlika pa bi bila lahko tudi večja, saj so Jeleni v zadnji tretjini vodil že s 25 točkami razlike. Giannis Antetokounmpo je za zmagovalce dosegel kar 32 točk in 20 skokov ter k temu dodal še pet podaj. Natančni košarkarski statistiki so ugotovili, da je to Grku uspelo v manj kot 35 minutah igre, kar ni v Ligi NBA uspelo prav nikomur v zadnjih 51 letih!

Na Zahodu je 11. zmago sezone dosegel Utah, ki se je s 123:105 veselil zmage v Sacramentu in se povzpel na tretje mesto na konference.

Dončić uradno vprašljiv za Clipperse

Moštva s slovenskimi košarkarji so v soboto počivala, vsa tri pa bodo na delu v nedeljo. Dallas Luke Dončića gostuje v Los Angelesu pri moštvu Clippers, Denver Vlatka Čančarja bo gostoval v Phoenixu v Arizoni, Goran Dragić s Torontom pa pri vodilni ekipi lige Golden State Warriors.

Tekma LA Clippers – Dallas je že ob 21.30 po slovenskem času, Mavericksi pa so uradni status načetega Luke Dončića zdaj popravili v vprašljivega. Prvi zvezdnik Teksašanov je zaradi poškodbe levega kolena in gležnja izpustil zadnji dve tekmi – obe s Phoenixom.