Mariborčani, ki so 1. oktobra izgubili v Kidričevem z 0:1, so tokrat proti predzadnji ekipi lige pričakovano osvojili vse tri točke. Izbranci Anteja Šimundže so pred 2000 gledalci prevladovali večji del tekme in zasluženo vpisali novo zmago ter se še utrdili na tretjem mestu lestvice. Drugouvrščeni Olimpiji so se približali na štiri točke, Ljubljančani pa morajo v soboto še na gostovanje k razigrani Rogaški.

Za Maribor, pri katerem sta Arnel Jakupović in Hilal Soudani prispevala po gol in podajo, je bila to šele tretja zmaga v gosteh v sezoni, pred tem je slavil le na enem gostovanju pri Radomljah in enem pri Domžalah.

Po kazni sta se v začetno enajsterico Maribora vrnila Soudani in Blaž Vrhovec. Icuki Urata ni imel pravice nastopa zaradi izključitve na zadnji tekmi proti Radomljam, Martin Milec in Gregor Sikošek ob vračanju v tekmovalni ritem še nista pripravljena, na seznamu poškodovanih ostajata Luka Uskoković in Nemanja Mitrović.

Jakupović na vrhu lestvice strelcev ujel Matka
Mariborčani so takoj prevzeli pobudo, v 3. minuti je pred golovo črto z glavo žogo odbil Luka Koblar in preprečil vodstvo gostov, naslednjo nevarno akcijo pa so gostje izpeljali v 25. minuti, ko je iz ostrega kota z leve strani zgrešil Jakupović.

Arnel Jakupović je dosegel 13. zadetek v letošnji sezoni in se na lestvici Prve lige izenačil z Aljošo Matkom. Foto: www.alesfevzer.com

Po pol ure igre je Jan Repas na levi strani zaposlil Soudanija, ki je podal pred vrata, kjer je Arnel Jakupović spretno podstavil nogo in se veselil 13. zadetka v letošnji sezoni v Prvi ligi.

Soudani zadel takoj na začetku drugega dela
Takoj na začetku drugega polčasa sta bili vlogi zamenjani. Maks Barišić je podal v kazenski prostor, nato pa je Jakupović podal do Soudanija, ki je spretno poslal žogo v mrežo.

Barišić in Iličić zadela okvir vrat
Aluminij je enega redkih resnejših strelov sprožil v 54. minuti, ko je Menno Bergsen brez posebnih težav ustavil strel Artema Biljija. Nevarnejši poskus je bil Barišićev na drugi strani z več kot 20 metrov, ko je v 58. minuti zadel vratnico, Lan Jovanović pa je nato ustavil še strel Josipa Iličića.

Razigrani Iličić je v 73. minuti ob poskusu podaje zadel zgornji del prečke, nato pa je znova z leve poslal nevarno podajo pred gol, a je žoga znova zadela okvir vrat, njegovi soigralci pa niso prišli do odbite žoge.

V 81. minuti je Bamba Susso žogo z glavo poslal v naročje Bergsena, malce zatem je na drugi strani tudi z glavo zgrešil Jakupović, kar sta bili tudi zadnji nevarnejši akciji tekme. V 93. minuti je Tom Kljun s prostega strela z 18 metrov žogo poslal prek vrat.

Maribor nadaljuje z zelo dobrimi predstavami v spomladanskem delu. Oba derbija proti Olimpiji (17. aprila v Stožicah in 11. maja v Ljudskem vrtu) bosta zelo zanimiva, saj se je razlika na lestvici znižala.