Joseph Woll je ustavil 24 od 25 strelov Floride in je bil eden izmed junakov Toronta na četrti tekmi polfinala Vzhoda. Foto: Reuters

Ključ do uspeha so našli v vratarju Josephu Wollu, ki je ubranil 24 od 25 poskusov nasprotnika, potem ko je bil prvi vratar Ilja Samsonov odsoten zaradi poškodbe.

WIlliam Nylander je dosegel prvi zadetek Toronta na tekmi. Foto: Reuters

Woll je bil prvič v karieri uvrščen v začetno postavo v končnici. "Lepo je dobiti priložnost za igranje na tej ravni. Igrati s to ekipo je nekaj posebnega," je po tekmi povedal 24-letni ameriški čuvaj mreže.

Potem ko je William Nylander na uvodu druge tretjine izkoristil power play in Toronto popeljal v vodstvo, je na polovici zadnje tretjine odločilni zadetek dosegel Mitchell Marner. Ta je zadel s strelom iz zapestja z modre črte na lovilko vratarja Sergeja Bobrovskega.

Florida je z golom Sama Reinharta, ki je v igri z igralcem več iz bližine plošček zbezal v mrežo, zgolj dve minuti pozneje zaostanek prepolovila, a za izenačenje ji je kljub silovitim napadom zmanjkalo sreče. Toronto je zdržal in zaostanek v seriji zmanjšal na -2 (3:1). Peta tekma je na sporedu v noči na soboto.

Hokejisti Edmontona so se znesli nad Vegasom, glavnino dela so opravili že v prvi tretjini, po kateri so na odmor krenili s prednostjo treh zadetkov. Foto: Reuters

Edmonton zlahka opravil z Vegasom
Precej lažje delo so imeli hokejisti Edmontona, ki so svoje delo opravili že v prvi tretjini obračuna z Vegasom. Nick Bjugstad, Evan Bouchard in Mattias Ekholm so poskrbeli za vodstvo s 3:0, v končnici druge tretjine je še en zadetek pristavil Ryan Nugent-Hopkins, ki je po podaji Connorja McDavida iz zapestja sprožil za 4:0. Častni zadetek za Vegas je v 46. minuti obračuna dosegel Nicolas Roy, z diagonalnim strelom pod prečko je na lovilko ugnal vratarja Stuarta Skinnerja, ki je sicer zbral 25 obramb. Serija je zdaj izenačena na 2:2, naslednja tekma je na sporedu v noči na soboto.