Včeraj, 15. oktobra 2022, so nogometaši Atletico Madrida v 9. krogu španskega prvenstva gostovali v Bilbau in zmagali z 1:0. Slovenski vratar Jan Oblak je moral sredi polčasa po trku z nasprotnim igralcem zapustiti igrišče, bolečine v zgornjem delu telesa so bile namreč prehude.

Po poročanju STA je Oblak drugič v tej sezoni moral z igrišča zaradi poškodbe. Tokrat jo je staknil ob posredovanju pred Alexom Berenguerjem. Ob skoku in trku z nasprotnim igralcem ter trdem pristanku na tleh je začutil bolečino v ramenskem obroču. Nekaj minut kasneje je sam zahteval menjavo zaradi bolečin v vratu oziroma glavi, kot je pokazal soigralcem.

Škofjeločan je moral dve tekmi v španskem prvenstvi izpustiti že septembra zaradi poškodbe stegenske mišice.

Španski mediji so kasneje namesto bolečin kot vzrok odhoda z zelenice začeli omenjati celo pretres možganov. Po poročanju Žurnal24 naj se namreč Oblak ne bi spominjal oziroma zavedal ničesar o tekmi.