liga icehl, 29. januar

Za konec turbulentnega tedna še poraz proti Innsbrucku

ICEHL: HK Olimpija - Innsbruck | Olimpiji ne v lanski ne v letošnji sezoni ni uspelo premagati Innsbrucka. | Foto Vid Ponikvar

Olimpiji ne v lanski ne v letošnji sezoni ni uspelo premagati Innsbrucka.

Hokejisti HK SŽ Olimpija, ki so v tem tednu doživeli precej kadrovskih sprememb, so danes v Hali Tivoli pričakali moštvo z vrha lestvice Innsbruck. Olimpija recepta za Tirolce ne v lanski ne letošnji sezoni ni našla, tokrat so bili gostje boljši s 5:2 in se uvrstili v končnico. Ljubljančani so na predzadnjem mestu ICEHL, možnosti za deseterico, ki zagotavlja dodatne boje za končnico, pa je iz tekme v tekmo manj.

Graz 99ers : HK Olimpija
Sportal Šok terapija z menjavo trenerja še ni obrodila sadov

Ljubljanska zasedba je turbulenten teden, poln kadrovskih sprememb, končala v domačem Tivoliju, kjer je v nedeljo gostovalo moštvo z vrha lestvice Innsbruck. Tirolci so zmagali s 5:2. Usodo Ljubljančanov sta danes bolj ali manj zapečatila Nico Feldner in Daniel Leavens, ki sta v 21. in 22. minuti v razmaku vsega 11 sekund vodstvo Tirolcev z 1:0 spremenila v visokih 3:0. Christopher Dodero je v 29. minuti domačim sicer vrnil kanček upanja, enako pa je isti igralec storil v 38. minuti, ko je po golu Jana Lattnerja za 1:4 po vsega 16 sekundah spet znižal na -2. Zmago gostov je v zadnjem delu zapečatil Tyler Coulter.

Fotogalerija s tekme (Vid Ponikvar):

Fotogalerija
1 / 25

Olimpija, ki je že dva meseca v rezultatski krizi, se po seriji porazov oklepa predzadnjega mesta, tekem, ki bi jim omogočale, da po 26. februarja zanjo še ne bi bilo konec sezone, pa zmanjkuje. Do konca rednega dela je na sporedu še deset obračunov. Za desetim Gradcem imajo zmaji zdaj 12 točk zaostanka.

Antti Karhula, ki je v četrtek prevzel trenerske vajeti Olimpije, je Ljubljančane danes prvič vodil na domači tekmi.  | Foto: Vid Ponikvar Antti Karhula, ki je v četrtek prevzel trenerske vajeti Olimpije, je Ljubljančane danes prvič vodil na domači tekmi. Foto: Vid Ponikvar Olimpija Innsbrucka, odkar igra v ICEHL, še ni premagala – v tej sezoni je z njim izgubila še četrtič.

Zmaji so v ICEHL zadnjič zmagali na prvi dan novega leta, nato pa v tekmovanju nanizali osem porazov, danes še drugega pod vodstvom novega finskega trenerja Anttija Karhule. Ta je kot trener Olimpije na tekmi debitiral v petek s porazom pri neposrednem tekmecu Gradcu (1:4), danes pa je ekipo prvič vodil na domači tekmi.

Olimpija bo tudi v torek igrala doma, v Tivoliju bo gostoval Linz.