Judoistom dve zmagi v Dubrovniku

Dubrovnik, 7. aprila - Slovenski judoisti so se z dvema zmagama in tremi drugimi mesti izkazali na evropskem pokalu v Dubrovniku. Do zmag sta prišla dolgoletni reprezentant David Štarkel v kategoriji do 60 kg in Kaja Schuster med dekleti do 70 kg.

Član bistriškega Impola Štarkel, ki se pripravlja na bližnje evropsko prvenstvo v Zagrebu, je dosegel štiri zmage, v finalu pa je premagal Italijana Francesca Pia Stefanellija.

Tekmovalka Bežigrada Schuster pa je uvodni krog preskočila, nato pa nanizala tri zmage. V finalu je bila boljša od Nemke Bertille Murphy.

Do finala so prišla tudi Nace Herkovič v kategoriji do 81 kg, Maša Slavinec v kategoriji do 52 kg in Nika Tomc med dekleti do 63 kg ter osvojili druga mesta.