Vse od leta 2010, ko so Kamničanke prvič osvojile naslov državnih prvakinj so v finalu DP-ja z izjemo leta 2019 vselej ekipi Calcita Volleja in Nove KBM Branika. Foto: Klemen Brumec

Calcit Volley je dokazal, zakaj je v vlogi favorita, nekaj težav je imel sicer v drugem nizu, ko so gostje povedle z 18:21, a je razigrana Anđelka Radiškovović (s 15 točkami je bila najučinkovitejša pri zmagovalkah) poskrbela za preobrat. Calcit je bil boljši v vseh prvinah, predvsem pa bolj zbran v odločilnih točkah. Daljši tekmovalni premor (skoraj tri tedne) se ni poznal. V letošnji sezoni je tako kamniška ekipa dobila še peti medsebojni dvoboj.

Kamničanke povedle v finalu

Kostić in Sillah ključni igralki prvega niza
Calcitovke so odlično začele (8:3), nato pa zastale in nasprotnice so z delnim izidom 2:8 povedle z 10:11. V odličnih trenutkih prvega niza so bile spet veliko bolj zbrane gostiteljice, ki so po izenačenju na 17 s petimi zaporednimi točkami (glavni vlogi sta imeli Olivera Kostić Brulec in Fatoumatta Sillah) naredile odločilen korak k osvojitvi niza.

Nova KBM v drugem nizu vodila z 18:21
V drugem nizu so bile igralke Nove KBM blizu do zadnjega. Vodile so z 18:21, a nato osvojile le še točko. Predvsem Anđelka Radišković je bila razigrana in je najzaslužnejša, da so imele Kamničanke v tem nizu kar naenkrat dve zaključni žogi. Izkoristile so že prvo – uspešna je bila Fatoumatta Sillah (pred dnevi je prejela tudi vabilo slovenskega selektorja Marco Bonitta) za vodstvo v nizih z 2:0.

Calcit Volley je na dobri poti, da ubrani naslov prvakinj in šestič osvojil najbolj cenjeno domačo odbojkarsko lovoriko. Foto: Klemen Brumec

Izkoristile sedmo zaključno žogo
Tretji niz je Katja Mihevc odprla z asom, ko je to uspelo še Anđelki Radišković, pa je bil pri 7:3 trener Bruno Najdič že prisiljen vzeti minuto odmora. Z uspešnim blokom Lucille Charuk in nato še njenim uspešnim napadom je prednost narasla na 16:9. Najdič je spet poskušal prekiniti kamniški nalet z minuto odmora, vendar neuspešno. Calcit Volley je le še večal prednost, imel je kar devet zaključnih žog, izkoristil pa šele sedmo. Ključno točko je prispevala kapetanka Olivera Kostić Brulec. Tekma se je končala že po uri in 13 minutah.

Odločila zbranost in izkušenost
"V prvem nizu je bilo nekaj kar nervoze, saj nekaj časa nismo igrale, mislim pa, da je na koncu odločila naša večja zbranost in izkušenost," je povedal Olivera Brulec Kostić, medtem ko je Eva Pogačar izpostavila, da ni še prav nič odločeno: "Do zdaj smo še na vsaki tekmi imele svoje priložnosti, ki jih nismo izkoristile, se pa v finalu igra na tri dobljene tekme, tako da ni še prav nič izgubljenega. Morda se bo finalna serija že v naši dvorani obranila."

1. A DOL (Ž), finale, prva tekma:
CALCIT VOLLEY – NOVA KBM BRANIK (v zmagah 1:0)
3:0 (19, 22, 21)
450 gledalcev.

Calcit Volley: Radišković 15, Kostić 14, Sillah 13, Charuk 10, Pavlović Mori 3, Mihevc, Lenart in Zorman po 1, Špoljarič (L), Javornik, Šiftar, Boisa, Janežič (L).

Nova KBM Branik: Galić 18, Bračko 9, Velikonja Grbac 6, Potokar 5, Lorber Fijok 4, Pogačar 1, Milošič 1, Milošič, Šalamun, Winkler, Knez (L), Gradišnik Klanjšček, Cikač (L), Ramić, Augustinovič.

Igrajo na tri zmage. Druga tekma bo 17. aprila ob 20.00 v Mariboru, tretja tekma 19. aprila ob 20.00 v Kamniku, morebitna četrta tekma 21. aprila ob 18.00 v Mariboru in morebitna peta tekma 23. aprila ob 20.30 v Kamniku.

ZA 3. MESTO
SIP ŠEMPETER – GEN-I VOLLEY (v zmagah 0:1)
0:3 (-13, -24, -25)

Igrajo na 2 zmagi. Druga tekma bo v soboto v Novi Gorici, morebitna tretja pa 20. aprila v Šempetru.