Boston nadigral Dallas, trojni dvojček Dončića

Vodilna ekipa košarkarske lige NBA Boston Celtic je ponoči popolnoma nadigrala Dallas Mavericks s 138:110. Pri Teksačanih je spet izstopal slovenski reprezentant Luka Dončić, ki je s 37 točkami, 12 skoki in 11 podajami vnovič dosegel trojni dvojček, 12. v sezoni.

Luka Dončić Foto: Luka Vovk
Luka Dončić Foto: Luka Vovk

BOSTON > Boston je dosegel 10. zaporedno zmago, z 32 koši pa je izstopal Jaysona Tatuma, 25 jih je dodal Jaylen Brown in 24 Kristaps Porzingis. Pri Dallasu, ki je na zadnjih štirih gostovanjih zmagal le enkrat, je bil z 19 točkami drugi najbolj učinkovit Kyrie Irving, 17 jih je dodal P. J. Washington.

O zmagovalcu tokrat ni bilo dvoma. Ekipa iz Massachusettsa je dobila vse štiri četrtine, vseeno pa je bil tesen prvi del, ki so ga gostitelji dobili le s sedmimi točkami naskoka (66:59). Ravnotežje je držal prav Dončić, ki je v v prvem polčasu dosegel 23 točk.

Dallas po 26. porazu v sezoni ostaja na osmem mestu zahoda. Zdaj se vrača v domačo dvorano. V nedeljo bo tekmec Philadelphia, naslednji Indiana.