Šport > Košarka
1448 ogledov

Dončić in Irving obsedela, ni se končalo dobro

Luka Dončić Profimedia
Ekipa Dallas Mavericks je na predzadnji tekmi rednega dela brez Luke Dončića in Kyrieja Irvinga izgubila proti Detroit Pistons, moštvu z najslabšim izkupičkom v ligi.

Košarkarji Dallas Mavericks, ki so si že zagotovili končnico severnoameriške lige NBA ter prvo mesto v jugozahodni skupini, so ponoči v domači dvorani vpisali poraz z 89:107 proti najslabši ekipi Detroit Pistons. Na predzadnji tekmi rednega dela sezone nista nastopila oba najbolj izpostavljena zvezdnika Luka Dončić in Kyrie Irving.

Novinec Marcus Sasser je ob vrnitvi v domače mesto dosegel 24 točk, vključno s 13 zaporednimi točkami Detroita v delu tretje četrtine.

Pistons, ki imajo razmerje v zmagah in porazih 14-67, so večino tekme vodili. Chimezie Metu je za Detroit zbral 18 točk in dosegel rekord kariere s štirimi trojkami.

Dončić, najboljši strelec lige NBA, je tekmo izpustil zaradi bolečin v levem gležnju, Irving pa zaradi bolečine v levi stegenski mišici.

Kyrie Irving | Avtor: Profimedia Profimedia

Jalen Hardy je dosegel rekord sezone in s klopi za Dallas (50-31) zbral 25 točk. Olivier-Maxence Prosper je dodal 16 točk.

Dallas je redni del končal na petem mestu zahodne konference in se bo v uvodnem krogu končnice pomeril s četrto najboljšo ekipo zahodne konference, Los Angeles Clippers (51-30).

Mavericks bodo v nedeljo za konec rednega dela sezone igrali še proti zasedbi Oklahoma City Thunder, ki je v razvrstitvi zahodne konference pred Dallasom z razmerjem 56-25. Oklahoma City je ponoči ugnala drugo najboljšo ekipo vzhoda Milwaukee Bucks s 125:107.

Takšno razmerje zmag in porazov imata na zahodu tudi ekipi Minnesota Timberwolves in prvaki Denver Nuggets.

Minnesota je ponoči ugnala Atlanta Hawks s 109:106, Denver pa je klonil proti že zdavnaj odpisani zasedbi San Antonio Spurs. Za ostroge, ki so slavile s 121:120, je Victor Wembanyama dosegel 34 točk.

Izid je prinesel vsaj nekaj veselja trenerju San Antonia Greggu Popovichu, ko se je njegova ekipa v začetku tretje četrtine pobrala po zaostanku 23 točk in prišla do zmage, komaj 21. na 81 tekmah.