Colorado je prekinil dveletno vladavino Tampa Baya. Foto: Reuters

Colorado je Stanleyjev pokal osvojil še v letih 1996 in 2001.

Junak tekme je bil Nathan MacKinnon, ki je dosegel en gol in bil podajalec pri drugem. Branilka naslova Tampa je povedla z zadetkom Stevena Stamkosa v prvi tretjini, MacKinnon je izenačil na začetku drugega dela, po njegovi podaji pa je nato v 33. minuti zmagoviti gol dosegel Artturi Lehkonen.

Colorado tretjič osvojil Stanleyjev pokal

Ta je do strela prišel, ko je MacKinnon začel protinapad, a se je plošček odbil od drsalke domačega branilca Ryana McDonagha natančno na palico Lehkonenu, ki je takoj udaril in presenetil domačega vratarja.

"Imenitno se počutim. Ploščki so danes kar precej poskakovali, ob mojem strelu pa sem imel srečo, da sem natančno zadel in je šlo noter," je Finec pojasnil zadetek, ki se je pozneje izkazal za zmagovitega.

Razmerje v strelih na gol je bilo 30:23 v korist Colorada, ki je v končnici izgubil le štiri od 20 obračunov. Na gostovanjih je slavil na devetih od desetih tekem. Pred letošnjim uspehom je zasedba iz Kolorada trikrat obtičala v drugem krogu končnice.

"V vodstvu so verjeli v nas, mi pa smo skupaj rasli in se razvijali. Čeprav smo pred tem trikrat izpadli, nismo obupali. Nismo nič spreminjali, imamo pa močan značaj in željo po zmagi," je dejal Gabriel Landeskog.

Igralec Colorada Cale Makar je dobil nagrado Conn Smythe za najkoristnejšega igralca končnice. Na 20 tekmah končnice je zbral 29 točk za osem golov in 21 podaj.