Emre Can se je veselil zadetka šest minut pred odmorom, ko je uspel spraviti žogo skozi veliko gnečo v kazenskem prostoru. Foto: Reuters

To je bila že deseta zaporedna zmaga Borussie v vseh tekmovanjih skupaj. Po dolgem premoru zaradi svetovnega prvenstva v Katarju še niso oddali točke.

Brandta žoga zadela v roko
V 13. minuti je Jude Bellingham s sredine igrišča odlično podal v prazen prostor, Joško Gvardiol in Willi Orban sta bila prepočasna, Julian Brandt jima je ušel in stekel sam proti vratom. Žogo si je zaustavil, a se mu je nato od roke odbila na desno nogo in pospravil jo je v mrežo. Oglasil se je vodeosodnik in razveljavil je zadetek, ker se je žoge dotaknil z desno roko.

Reus priigral najstrožjo kazen in jo tudi unovčil
Osem minut zatem je Marco Reus na desni strani kazenskega prostora že preigral vratarja Janisa Blaswicha, ki ga je spotaknil. Sodnik Sven Jablonski je takoj pokazal na belo točko. Kapetan Dortmundčanov je z desno nogo zatresel mrežo.

Kapetan Marco Reus ne skriva velike želje, da bi dvignil prestižni
Kapetan Marco Reus ne skriva velike želje, da bi dvignil prestižni "solatni krožnik" konec maja. Foto: Reuters

Can povišal na 2:0
Šest minut pred odmorom je Brandt s prostega strela z desne strani podal pred vrata, Dominik Szoboszlai je žogo z glavo izbil na rob kazenskega prostora, po strelu Emreja Cana pa je našla pot mimo številnih nog v Leipzigovo mrežo.

Forsberg kronal premoč Leipriga v drugem polčasu
V drugem delu je Leipzig pritiskal in v 74. minuti znižal po zadetku Emila Forsberga. Šved je potisnil žogo v mrežo iz bližine, potem ko jo je z leve strani pred vrata podal David Raum.

Kevin Kampl je v igro vstopil v 84. minuti, a skupaj s soigralci neuspešno iskal pot do izenačenja in točke.

Schlotterbeck s črte odbil strel Wernerja
Še najbolj nevarni so bili v sodnikovem dodatku, a je po strelu Tima Wernerja z desne strani v 94. minuti na golovi črti žogo v kot z ramenom odbil Nico Schlotterbeck.

Terzić navdušen nad fanatično obrambo
"Ključen teden sezone smo začeli zelo dobro. V prvem polčasu smo igrali odlično, v drugem pa smo se srčno branili," je poudaril trener Borussie Edin Terzić, ki je misli že usmeril k povratni tekmi osmine finala prvakov proti Chelseaju v torek zvečer na Stamford Bridgeu.

Kampl: Lahko bi nam uspel preobrat, a nismo bili dovolj učinkoviti
"V drugem polčasu smo bili veliko boljši. Po taki predstavi je težko sprejeti dejstvo, da nismo osvojili niti točke. V prvem polčasu me je najbolj motilo, da so Dortmundčani pretekli štiri kilometre več od nas," je povedal trener rdečih bikov Marco Rose, ki je lani sedel na klopi Borussie, a se je razšel z vodstvom kluba takoj po zadnjem krogu. V Leipzigu je debitiral 10. septembra z odmevno zmago nad Borussio s 3:0.

"V prvem polčasu smo prejeli dva poceni zadetka. Drugi polčas je bil odličen. Lahko bi nam uspel preobrat, a nismo bili dovolj učinkoviti," je dodal Kampl.

Bayern s povprečno predstavo do treh točk v Stuttgartu
Na sobotnem večernem obračunu je Stuttgart izgubil proti Bayernu z 1:2. Bavarci sicer niso blesteli, a so si pripravili lepše priložnosti od domačinov in ostajajo na vrhu lestvice.

V 21. minuti je Kingsley Coman poslal natančen predložek pred vrata, Leon Goretzka je streljal z glavo s petih metrov, a se je s paradi izkazal vratar Fabian Bredlow.

Matthijs de Ligt in Eric-Maxim Choupo Moting sta poskrbela za tri točke v Stuttgartu. Foto: Reuters

De Ligt najprej preprečil gol, nato pa zadel s 25 metrov
Vratar Bayerna Yann Sommer je v 37. minuti zaplaval v prazno, Konstantinos Mavropanos je z glavo usmeril žogo proti prazni mreži, a je žogo pred golovo črto odbil Matthijs de Ligt.
23-letni Nizozemec je bil nato junak še na drugi strani. Jamal Musiala mu je podal žogo in odločil se je za strel s 25 metrov, Mavpropanos je zaprl pogled Bredlowu, ki je reagiral prepočasi in žoga je končala v mreži.

Choupo Moting še naprej v odlični formi
Bayern je v 62. minuti povišal vodstvo, natančen je bil Eric-Maxim Choupo Moting. Kamerunec, ki je ta teden podaljšal pogodbo še za eno sezono, je bil natančen s sedmih metrov z desno nogo po podaji Thomasa Müllerja.

Perea znižal dve minuti pred koncem
Stuttgart, ki se bori za obstanek, se ni predal. V 88. minuti je Tiago Tomas z leve strani podal v sredino kazenskega prostota, Juan Jose Perea pa je z glavo znižal na 1:2.

Med navijači je završalo. Na sporedu je bilo še pet minut sodnikovega dodatka in Bavarci so pošteno trpeli. Niso uspeli zadržati žoge na sredini igrišča. Najbolj vroče je bilo v 93. minuti, ko je kapetan Vataru Endo z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, Tanguy Coulibaly pa je z glavo malo zgrešil vrata.

"Nismo uspeli zadeti še tretjič. Prehitro smo se sprostili in prejeli zadetek. Stuttgart je nato vse stavil na napad in napeto je bilo do konca. Mislim, da je naša zmaga popolnoma zaslužena, pričakujem, da bomo igrali bolj zavzeto tudi v zadnjih minutah," je povedal trener Julian Nagelsmann, ki ga v sredo čaka izjemno pomembna tekma proti PSG-ju v osmini finala Lige prvakov.