Slab prvenstveni niz Koprčanov se nadaljuje: Krke niso zmogli zajeziti

V državnem prvenstvu za rokometaše je Krka v zadnji tretjini tekme preplavila Koprčane, ki so na zadnjih petih ligaških tekmah iztržili vsega točko in se bodo v nada,ljevanju sezone le stežka povzpeli s sedmega mesta. Dejansko so spet bližje spodnjemu delu lestvice. kjer so bili tudi večji del jeseni.

Krka (v temnejših dresih) je našla recept za koprsko obrambo.  Foto: Zdravko Primožič/FPA
Krka (v temnejših dresih) je našla recept za koprsko obrambo.  Foto: Zdravko Primožič/FPA

Celjani in Trebanjci so pretekli konec tedna zanesljivo upravičili vlogo favorita pred petkovim medsebojnim obračunom, ki bo bržkone dal končni odgovor o razvrstitvi na vrhu prve A lige. Pri dnu je Sviš doma dosegel odrešilno zmago proti Krčanom, ki jim z Mariborčani ta čas kaže najslabše v boju za obstanek. Spored 19. kroga bo sicer dopolnjen šele prihodnji mesec, saj so Velenjčani imeli evropske obveznosti. Žal so jih sklenili v četrtfinalu, potem ko so doma s 26:30 izgubili tudi povratni dvoboj evropskega pokala z Vojvodino. Tilen Sokolić je prispeval štiri gole, Enej Slatinek Jovičić pa enega za zadnjega slovenskega predstavnika v evropskih pokalih za rokometaše.

Prva A liga

Koper : Krka 23:29 (13:14)

Dvorana Bonifika, gledalcev 300 sodnika: Knez in Smolko.

Koper: Jelovčan (1 obramba), Đurica (8 obramb), Morato, Žagar 5, Furlan, Poklar 8 (2), Konjevič, Bekrić 4 (2), Moljk 1, Beganović, Vujović, Zugan, Sanabor 1, Marić 1, Kete 1, Breznikar, Bratkovič 2.

Krka: Rauh, Brajer, Blaževič (16 obramb), Bradeško, Avsec 2, Majstorović 3 (2), Grojzdek, Knavs 12 (6), Vukić, Stanojević 3, Rašo 2, Lončar, Nosan 5, Kukman 2, Windischer, Ernestl, Matko.

Sedemmetrovke: Koper 6 (4), Krka 9 (8); izključitve: Koper 6, Krka 8 minut. Rdeči karton: Grojzdek (25).

KOPER Novomeščani so se z obrestmi oddolžili tekmecem za poraz v prvem delu sezone, ko so Koprčani z 31:26 vpisali svojo sploh prvo zmago v sezoni 2022/23, ki so je začeli slabo, nadaljevali pa precej bolje. Na začetku novega leta pa se zdi, da se ponavlja stari vzorec, ki je Koprčane oddaljil od boja za želene položaje v prvenstvu. Le upati gre, da bodo znova našli igro in formo do zaključnega turnirja četverice slovenskega pokala, kjer bi lahko bil njihov tekmec znova Krka, ki je na krilih vratarskih obramb Jureta Blaževiča v zadnji tretjini sobotne tekme zasenčila gostitelje.

Po izenačujočem golu Matevža Žagarja, ki se je v 38. minuti še zadnjič vpisal med strelce, gostitelji (pre)dolgih dvanajst minut niso našli poti do novomeških vrat, Krka pa je medtem pridno polnila domačo mrežo. Tudi minuta odmora koprske klopi ni pomagala. Gostje so z delnim izidom 6:0 do 50. minute tehtnico dokončno nagnili na svojo stran. Koprčani pa niso mogli več splezati iz brezna, potem ko so dvoboj začeli spodbudno in nato še lep čas vzdrževali rezultatsko ravnovesje. Nato je zmanjkalo napadalnih rešitev, tako kot jih je pred tednom dni na Koroškem. Le 22 oziroma 23 doseženih golov je premalo za uspeh v sodobnem rokometu. ASO

Prva B liga

V 20. krogu sta primorska predstavnika ostala praznih rok, a izgubljenih točk vsaj po razvoju dogodkov ne bosta preveč obžalovala. V dvobojih ekip, ki bosta bržkone napredovali, in moštev, ki bosta izpadli, sta Ljubljana in Škofljica upravičili vlogi favoritov. Njun najbližji zasledovalec je zdaj Radovljica, ki je v nadaljevanju tekme odpihnila Izolane. Gostje so vsaj napadalno drugi polčas odigrali za pozabo. Dosegli so vsega pet golov, prvega Domen Stopar šele v 42. minuti. S sedmimi zadetki najboljši strelec Izolanov Mirko Dugajlić pa je strelsko sušo prekinil šele v končnici tekme.

Tudi Hrpeljci niso razveselili svojih privržencev. Prav nasprotno. V dvoboju s tekmecem po meri so ves čas zaostajali in se kljub devetim golom Žana Nadarevića praktično nikdar niso vrnili v igro za pozitiven izid. V svojih vrstah so gostitelji imeli premalo razpoloženih igralcev, a tudi vratarjev. Čuvaj mreže Črnomaljcev Ivan Bagarić je denimo zaustavil 14 domačih strelov, Džan Bekrić in Alex Šapla pa družno le šest poskusov gostov. ASO